Zamknij
REKLAMA

Wakacje w mieście - od juniora do seniora

09:04, 29.06.2020 | UM Piła
Skomentuj fot. UM Piła
REKLAMA

1 lipca w Pile rusza projekt "Wakacje w mieście".

- To projekt, który liczy już sobie kilka lat i nawet w tak trudnych warunkach, jak w tym roku, wypada, aby był kontynuowany. Program wakacji będzie inny niż w latach ubiegłych, mam nadzieję że to Państwo zrozumiecie, dostosujecie się w wspólnie z nami do tych wymogów i ten czas mimo wszystko spędzimy ciekawie w Pile - mówi wiceprezydent Piły Beata Dudzińska.

WYSPIARZ
W tym roku w ramach "Wakacji w Mieście" sporo będzie działo się na Wyspie. Do udziału w letnim programie wakacyjnym dołączył Bar Wyspiarz.

- Z inicjatywy Miasta Piły zaplanowaliśmy organizację różnych imprez na terenie Wyspy przy barze Wyspiarz, planujemy przynajmniej cztery koncerty plenerowe pod tytułem "Letnia Scena Muzyczna". Będzie trochę rocka, bluesa, a co najważniejsze dobra zabawa - informuje Grzegorz Graczyk, właściciel Baru Wyspiarz

Na terenie przy Barze Wyspiarz powstanie również Strefa Chilloutu z hamakami oraz leżakami do wypoczynku oraz relaksu. Zapraszamy również do przychodzenia z własnymi kocami, aby wypocząć oraz piknikować na świeżym powietrzu.

CENTRUM AKTYWIZACJI SENIORÓW
- Zapraszamy nie tylko seniorów, ale również każdą grupę wiekową, może przyjść rodzic z dzieckiem lub babcia z wnuczką. Najważniejsze żeby zabrać ze sobą np. koc. Będą to zajęcia dla dwóch grup po 45 minut - mówiła Justyna Dusza-Gunia z Centrum Aktywizacji Seniorów.

Plan spotkań:
1.07.2020 - 11.00 - Jogowa opowieść dla dzieci (czas trwania 20-30 min), Joga dla każdego (czas trwania 60 min)
8.07.2020 - 11.00 - Gimnastyka z elementami tańca (czas trwania 2x45 min)
15.07.2020 - 11.00 - Gimnastyka na wesoło (czas trwania 2x45 min) (prosimy o zabranie ze sobą balonika do zabaw)
22.07.2020 - 11.00 - Gimnastyka z elementami Pilatesu (czas trwania 2x45 min)
29.07.2020 - 11.00 - Gimnastyka dla każdego (czas trwania 2x45 min)

Prosimy, aby zabrać ze sobą na każde zajęcia koc lub matę, butelkę z wodą, mały ręcznik, nakrycie głowy - obowiązkowo w upalne dni, krem z filtrem - obowiązkowo w upalne dni, owoc lub przekąskę.

REGIONALNE CENTRUM KULTURY

Regionalne Centrum Kultury dla mieszkańców Piły proponuje kino samochodowe, zainteresowanych prosimy o sprawdzanie terminów oraz filmów na stronie rck.pila.pl oraz stronie facebookowej RCK.

- Wracamy do Parku na Parkowe Spotkania, jest 8 koncertów przygotowanych dla publiczności w bardzo różnym wieku. Muzyka poetycka, operetkowa, to wszystko do czego jak wierzę przyzwyczailiśmy pilską publiczność. Nieśmiało otwieramy Teatr Miejski proponując dwa lub trzy spektakle teatralne dla dzieci, wiemy że będą Wieczory Dobrego Kina z obostrzeniami jakie nas obowiązują. Będą także warsztaty teatralne oraz Galeria pod Chmurką - zapowiada dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile Stanisław Dąbek

Jak zwykle w wakacyjnej ofercie znajdzie się coś dla aktywnych, czyli Joga w Parku, która odbędzie się w następujących terminach: 5 lipca, 19 lipca, 9 sierpnia, 23 sierpnia (godz. 11.00).

Chętni do uczestnictwa w zajęciach są proszeni o zabranie luźnego stroju, maty, wody do picia oraz okrycia głowy.

REJSY GORDALINĄ ORAZ ODPOCZYNEK NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
Zapraszamy również na rejsy Gordaliną, która w lipcu oraz sierpniu będzie podróżować codziennie od 15:00 do 20:00, a w dni wolne od pracy od 13:00 do 20:00. W zależności od warunków hydrologicznych, Gordalina płynie wokół Wyspy lub pływa do przystani nr 4 przy moście Zygmunta Starego oraz z Wyspy do Mostów Królewskich lub Zielonej Doliny. Bilety na rejs sprzedaje marynarz na statku. Amatorzy wodnego wypoczynku mogą również skorzystać z kąpielisk nad Jeziorem Piaszczystym oraz Płotki. Będą one kontrolowane przez policję oraz służby sanitarne. Na każdą osobę mają przypadać 4 metry kwadratowe plaży.

MUZEUM STANISŁAWA STASZICA
Oferta Muzeum Stanisława Staszica na wakacje to dwa koncerty jazzowe w ogrodzie muzeum, spotkania z Wojciechem Beszterdą dotyczące wystaw sztuki współczesnej w galerii muzeum, wykłady Macieja Usurskiego na temat podróży Stanisława Staszica, edukacyjne spotkania dla dzieci (gry i zabawy w muzeum i ogrodzie).

- Muzeum Stanisława Staszica rozpoczęło wakacje finisażem wystawy Jacka Jagielskiego. Ponadto mamy zaplanowane dwa koncerty w ogrodzie, jeden szczególnie warty polecenia, będzie to koncert Włodzimierza Nahornego. Zapraszamy również na spacery po Pile, mogą to być też rodzinne spacery z przewodnikiem śladami Stanisława Staszica - mówi dyrektor Muzeum Stanisława Staszica, Joanna Łukasiewicz

 

(UM Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA