Zamknij
REKLAMA

Miasto szykuje się do przebudowy ulicy Wysokiej

12:46, 16.09.2020 | UM Piła
Skomentuj fot. UM Piła
REKLAMA

Rozpoczęły się prace przygotowawcze do przebudowy ulicy Wysokiej w Pile. Koncepcja inwestycji, której koszt szacowany jest na 1.000.000 złotych, obejmuje odcinek długości 500 metrów - od skrzyżowania z ulicą Henryka Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Brzozową.

- Ta droga wiedzie do szkoły i i chodzą nią dzieci mieszkające na tym osiedlu oraz te dojeżdżające na lekcje autobusami. Podczas konsultacji, jakie odbyliśmy z panem prezydentem Piotrem Głowskim, przebudowę Wysokiej jako zadnie priorytetowe wskazywali mieszkańcy Staszyc - podkreśla radny Marek Andruszkiewicz, który zabiegał o wpisanie przebudowy ulicy do programu miejskich inwestycji.

- Na pewno wykonamy przebudowę do Szkoły Podstawowej nr 3. W ramach przebudowy: wykonanie odwodnienia, wymianę podbudowy, położenie nowej nawierzchni asfaltowej, budowę chodników  wraz z poboczami, a także na nowo zagospodarujemy przejścia dla pieszych - mówi dyrektor Zarządy Dróg i Zieleni w Pile Miron Tadych i deklaruje, że po zakończeniu zadania ulica Wysoka będzie w takim standardzie, w jakim mamy najlepsze drogi w Pile.

Dyrektor ZdiZ zaprosił jednocześnie mieszkańców Staszyc i wszystkich zainteresowanych przebudową (np. rodziców dowożących dzieci do szkoły i przedszkola) do udziału w konsultacjach. Swoje wnioski zainteresowani mogą składać do kona października za pośrednictwem internetowej strony zdiz.pila.pl  

- Wiemy, że ze względu na bliskość szkoły i przedszkola, jest to wrażliwe miejsce i propozycje opinii publicznej przydadzą się przy opracowywaniu projektu - podkreśla M. Tadych.

Projekt powinien być gotowy do końca bieżącego roku, a rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na przełom pierwszego i drugiego kwartału roku 2021. Zdanie zostanie sfinansowane z budżetu miasta, w tym z pozyskanych przez gminę środków zewnętrznych.

(UM Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

mieszkaniec Żeleńskimieszkaniec Żeleński

0 0

Remontuje się ulice w Pile i super, kiedy wreszcie zostanie wymieniona nawierzchnia ul. Żeleńskiego od ul. Nowowiejskiej do ul. Koszalińskiej? Bardziej połatanej i dziurawej ulicy w Pile nie ma!!!! 21:30, 16.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA