Zamknij
REKLAMA

Szukasz pozytywnej energii? Zapraszamy do Klubu Dobrego Klimatu!

09:20, 19.02.2021 | Zuzanna Błaszczyk-Koniecko, Klub Dobrego KlimatuDobr
Skomentuj fot. Klub Dobrego Klimatu
REKLAMA

Działający od roku Klub Dobrego Klimatu tworzą organizacje społeczne, firmy i aktywiści, których celem jest budowanie Piły jako eko-miasta. Narzędziami do tego ma być współpraca przy ciekawych inicjatywach lokalnych, jak na przykład akcja sprzątania świata, promocja kultury segregowania i niestandardowe akcje, uświadamiające wpływ zmian klimatycznych na nasze życie. Klubu Dobrego Klimatu nie należy utożsamiać z żadną partią, ani organizacją polityczną. Jedynym celem członków jest bycie blisko środowiska naturalnego, które pragną chronić, i społeczności lokalnej, której chcą służyć.

- Klub Dobrego Klimatu działa już od roku i krok po kroku pracuje na rzecz ochrony środowiska. Dziękuję za taką postawę! Pierwsze efekty działań już widać: akcje sprzątania, inspirujące spotkania członków Klubu, a teraz duża kampania promocyjna, którą postanowiliśmy wspierać. Natura i jej ochrona to wartości nadrzędne i uniwersalne, niezależnie, czy pracujemy społecznie, wdrażamy eko-postanowienia w firmie, czy z pasją zachęcamy do aktywności inne osoby - mówi prezydent Piły Piotr Głowski.

Członkowie Klubu Dobrego Klimatu wystartowali w czasie najgorszym z możliwych, kiedy pandemia koronawirusa zablokowała możliwość spotykania się twarzą w twarz, a więc bliższego poznania i - niestety - przeprowadzenia zaplanowanych wcześniej inicjatyw.

- Skoro przetrwaliśmy pierwszy rok działalności w tej trudnej sytuacji, przetrwamy wszystko. Rozbudowana kampania, której celem jest zaprezentowanie KDK pilanom jest dowodem na to, że dostosowaliśmy formę działań do możliwości i jesteśmy gotowi, by w naszych szeregach powitać nowych członków - dodaje Tomasz Bielański, dyrektor generalny Altvater Piła, inicjator powstania Klubu. - Wszystkich tych, którzy - tak, jak my - chcą działać na rzecz środowiska i idei Piły jako eko-miasta zapraszamy do współpracy, można się z nami kontaktować poprzez profil na Facebooku, na którym będziemy informować o planowanych przez Klub Dobrego Klimatu wydarzeniach.

Z okazji pierwszej rocznicy klubowicze przygotowali wyjątkową kampanię. 10 różnych podmiotów wzięło udział w niezwykłej sesji zdjęciowej i przygotowało eko-przesłania dla mieszkańców. Już od piątku, 19 lutego, plakaty będzie można oglądać na kilkudziesięciu wiatach przystankowych udostępnionych przez miasto Piła. Co więcej, na profilu FB Klubu Dobrego Klimatu publikowane będą krótkie filmy przedstawiające kolejne organizacje i aktywistów,a są nimi:

• Altvater Piła (załoga)• Fundacja Pszczoła (Bożena Wola)• Fundacja Współdzielnia Piła (Marta Miciak)• Młodzieżowy Strajk Klimatyczny (Grzegorz Marciniak Jr.)• Nadnotecki Instytut UAM w Pile (dr Paweł M. Owsianny)• Pilski Bank Żywności (Mieczysław Augustyn)• Stowarzyszenie Jeziorki Aktywna Wieś (Marek Kąckowski)• Studio K2 (Krzysztof Rauhut z zespołem)• Warsztatownia i Zero Waste Piła – życie bez odpadów (Joanna Przybył)• aktywistka Dagmara Hoffmann

Osoby, instytucje i organizacje chcące dołączyć do KDK, proszone są o wysłanie maila na adres: [email protected] lub o kontakt telefoniczny z koordynatorką inicjatywy, Zuzanną Błaszczyk-Koniecko pod numerem telefonu 602 434 149.

 

(Zuzanna Błaszczyk-Koniecko, Klub Dobrego KlimatuDobr)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ÓrzydkownikÓrzydkownik

1 1

To już jest kurestvo, żeby kasować wpis z zapytaniem do autora, autorki, co to jest pozytywna energia. Jak się nie wie, najlepiej wypiredolić tekst i po ptokach. 15:46, 21.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

potwierdzeniepotwierdzenie

0 1

To stały sposób istnienia dziennikarstwa inaczej. Kiedyś po przegranej sprawie Szalbierz popełnił artykuł wypocino-wypierdzinę pod hasłem Sposób na idiotę. Pojawiło się ze 130 wpisów. Administrator po przeczytaniu wpadł w szał zniszczenia i wywalił ponad połowę. Po protestach - bo to już gruba sprawa - przywróił, ale po edycji niektórym zmienił treść, co jest kurestvem kwalifikowanym. Nie jest tak, że internauci nie mają pamięci i wiedzy, jak to nosi na swoich sztandarach sławy Szalbierz. 21:11, 21.02.2021


Monika.Monika.

0 1

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) http://panieonline.pl/monia89 17:08, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%