Zamknij
REKLAMA

Nad zalewem Koszyckim zebrano 4 tony odpadów!

15:38, 20.09.2021 | KDK
Skomentuj fot. KDK
REKLAMA

Pilanie włączyli w 28. akcję "Sprzątanie świata", dołączając do 40 milionów wolontariuszy z 40 krajów. Tylko nad zalewem Koszyckim w dwa dni ochotnicy zebrali prawie 4 tony odpadów.

17 września w inicjatywie uczestniczyło kilkuset uczniów pilskich szkół ponadpodstawowych, dzień później kilkudziesięciu wolontariuszy, m.in. z Klubu Dobrego Klimatu i Altvater Piła.

- Przez cały tydzień rozdaliśmy setki worków i rękawiczek pilskim szkołom podstawowym, wspierając lokalne aktywności w ramach akcji "Sprzątanie świata". Ich finałem było uprzątnięcie terenu nad zalewem Koszyckim. Z jednej strony to wspaniała wiadomość, że mieszkańcy czują potrzebę działania na rzecz środowiska. Z drugiej strony niestety świadczy o niskiej świadomości ekologicznej tych, którzy planetę zaśmiecają - mówi dyrektor generalny Altvater Piła Tomasz Bielański.

- Biorę udział w prawie każdej akcji „Wspólnie posprzątajmy Piłę”, organizowanej przez Klub Dobrego Klimatu głównie z uwagi na córkę. To dla niej najlepsza lekcja ekologii - zapewnia jedna z uczestniczek sobotniej akcji Żaneta Banach. - Córka nie tylko nie wyrzuca śmieci, gdzie popadnie, ale też świetnie je segreguje oraz edukuje w tej kwestii i rówieśników, i dorosłych.

Głównym organizatorem "Sprzątania świata" nad Zalewem Koszyckim był Artur Łazowy ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFFATA. Altvater Piła wyposażył część uczestników w rękawiczki, worki, podstawił kontenery i zapewnił odbiór zebranych odpadów.

Akcja "Sprzątanie świata" nie kończy działań proekologicznych w Pile. Członkowie Klubu Dobrego Klimatu zapraszają mieszkańców do udziału w kolejnej edycji akcji "Wspólnie posprzątajmy Piłę". 23 października uporządkowany zostanie las przy Dembowskiego i Półwiejskiej.

(KDK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

wyborca pisswyborca piss

1 1

te wszystkie śmieci to robota wędkarzy 08:18, 21.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rhrh

0 0

Co dzień tona więcej. Kto to ważył. 09:18, 21.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%