Zamknij
REKLAMA

VIVO! Piła: Warsztaty pszczelarskie i konkurs z nagrodami dla przedszkoli

13:25, 06.05.2022 | VIVO! Piła
Skomentuj
REKLAMA

Pszczoły miodne to niezwykle intrygujące owady. Przekonają się o tym uczestnicy warsztatów pszczelarskich w VIVO! Piła, połączonych z degustacją miodu, które poprowadzą bartnicy z Pszczelarium.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 14 maja. Wstęp jest bezpłatny. Akcję edukacyjną, w dniach 9-15 maja, poprzedzi wystawa uli przygotowanych przez pilskich przedszkolaków w ramach konkursu organizowanego przez VIVO!

Skąd wzięło się powiedzenie "pracowity jak pszczoła"? Jak to możliwe, że pszczoły komunikują się za pomocą tańca? Ile miodu jest w stanie wyprodukować jeden owad w ciągu całego życia? Kiedy powstał zawód bartnika?

Tego oraz wielu innych niesamowitych faktów na temat życia pszczół i praktyki pszczelarskiej będzie można się dowiedzieć już 14 maja podczas nadchodzących warsztatów. Swoją wiedzą oraz doświadczeniem będą się dzielić specjaliści z Pszczelarium. Z tej okazji, w VIVO! powstanie specjalnie zaaranżowane otwarte stanowisko z elementami warsztatu pszczelarskiego. Dostępny będzie również szklany ul, który umożliwi przyjrzenie się z bliska wnętrzu gniazda owadów.

- Nadchodzące warsztaty będą już drugą akcją edukacyjną, którą organizujemy wspólnie z Pszczelarium. Tym razem pasję do bartnictwa będziemy próbowali zaszczepić nie tylko w naszych klientach, ale też w ramach konkursu, w maluchach z lokalnych przedszkoli. Razem z bartnikami, mamy nadzieję przybliżyć dzieciom oraz dorosłym fascynujący świat miodnych owadów i zdradzić ciekawostki na temat pracy ich opiekunów - mówi Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła.


Konkurs z nagrodami dla przedszkolaków z Piły

Na początku maja do 10 wybranych przedszkoli na terenie Piły Pszczelarium dostarczyło ule. Zadaniem konkursowym od VIVO! jest praca grupowa - pomalowanie domków przez dzieci i opiekunów według autorskich pomysłów. Gotowe prace trafią do pilskiego centrum handlowego, gdzie do 15 maja tworzyć będą wystawę. Z kolei na fanpage’u VIVO! Piła do 16 maja do godz. 9:00 internauci będą mieli szansę zagłosować na najładniejszy ul.

W puli nagród od VIVO! znajdą się książki edukacyjne i gry planszowe oraz:
• I miejsce - karta podarunkowa o wartości 1000 zł
• II miejsce - karta podarunkowa o wartości 500 zł
• III miejsce - karta podarunkowa o wartości 300 zł

Po zakończeniu konkursu ule wrócą na stałe do przedszkoli, gdzie będą pełniły zarówno funkcję dekoracyjną, jak i edukacyjną, dzięki planszom edukacyjnym, w które zostaną doposażone.

Warsztaty z Pszczelarium w VIVO! Piła odbędą się w sobotę, 14 maja, w godz. 12:00-18:00. Wystawa uli potrwa od 9 do 15 maja i będzie czynna w godzinach otwarcia centrum handlowego.

Serdecznie zapraszamy!

(VIVO! Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%