Zamknij
REKLAMA

Prezes i członek zarządu wyrządzili spółce szkody na 9

15:05, 20.07.2021 | st. sierż. Wojciech Zeszot
Skomentuj
REKLAMA

Prezes oraz członek zarządu jednej z firm zostali zatrzymani za wyrządzenie szkód spółce, którą zarządzali. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, a także Komendą Główną Policji zatrzymali dwóch sprawców.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w Pile od połowy 2019 roku prowadzili sprawę dotyczącą przedsiębiorstwa funkcjonującego w branży transportowej oraz związanego z usługami eksploatacji złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Prezes oraz członek zarządu spółki, odpowiedzialni za zarządzenie majątkiem przedsiębiorstwa, zawiązywali umowy oraz podejmowali decyzje gospodarcze, które wpłynęły na niekorzystne rozporządzenie mieniem swojej spółki.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą oraz wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a także Biurem do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji zatrzymali na terenie województwa kujawsko-pomorskiego 51-letniego prezesa spółki Nafta-Trans oraz jego 36-letniego współpracownika.

Pod nadzorem Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym wspólne działanie, które doprowadziło do wyrządzenia strat spółce w wysokości ponad 9 milionów złotych. Ponadto 51-latek odpowie za przywłaszczenie mienia w kwocie ponad jednego miliona złotych.

Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym oraz zakazem kontaktowania się z wyznaczonymi osobami. 36-letni współpracownik został dodatkowo zobowiązany do wpłacenia 100 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Natomiast 51-letni mieszkaniec Torunia otrzymał zakaz opuszczania kraju, został zawieszony w pełnieniu funkcji prezesa oraz zobowiązany do wpłacenia poręczenia majątkowego w wysokości 300 tysięcy złotych.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(st. sierż. Wojciech Zeszot)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

SuperSuper

9 12

Należy zwalczać szkodników z PO. 19:24, 20.07.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

jaja

8 4

Superbrednie od "Super-a". 21:22, 20.07.2021


ww

8 2

a złodzieje z PiSu mają być nietykalni !😠 14:09, 24.07.2021


No i coNo i co

0 0

Im Sąd zrobi, NIC! 09:14, 28.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%