Zamknij
REKLAMA

Strażacy z PSP i OSP na manewrach medycznych

13:19, 11.10.2021 | mł. asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła
Skomentuj fot. dh Justyna Muszyńska, OSP Wiktorówko
REKLAMA

W piątek w godzinach 18:00-23:00 na terenie gminy Szydłowo odbyły się Powiatowe Manewry Ratownictwa Medycznego z udziałem strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Tegorocznym gospodarzem manewrów była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szydłowie, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Pile oraz Urzędu Gminy Szydłowo. W przedsięwzięciu wzięła udział rekordowa ilość zespołów, która wyniosła aż 17 drużyn.

Przyjęty szkoleniowy charakter ćwiczeń został tym razem urozmaicony o porę nocną, która przyniosła wiele wniosków, ale też wymagała wdrożenia odpowiednich technik ratowniczych. Zespoły musiały zmierzyć się z czterema specjalnie przygotowanymi i zaaranżowanymi scenkami, których scenariusz wyglądał następująco: podtopione i wyciągnięte ze stawu dziecko; zderzenie rowerzysty z samochodem osobowym; próba samobójcza na peronie; uraz kończyny górnej na terenie gospodarstwa rolnego.

Zmaganiom drużyn bezpośrednio na miejscu przyglądał się starosta pilski Eligiusz Komarowski, sekretarz gminy Szydłowo Iwona Mazur oraz zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pile st. kpt. Paweł Kamiński.

Tego rodzaju zajęcia odbyły się już po raz piąty. Dotychczas organizowano je na terenie gmin Wyrzysk, Łobżenica, Piła i Kaczory.

(mł. asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%