Zamknij
REKLAMA

Trzy osoby z zarzutami rozboju i usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego

13.42, 19.01.2023 PAP Aktualizacja: 13.44, 19.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Rzeczniczka szamotulskiej policji asp. Sandra Chuda poinformowała w czwartek, że pod koniec ubiegłego miesiąca funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie od osoby pobitej przez 30-letniego mieszkańca Szamotuł, 17-letnią szamotulankę i jeszcze jednego mężczyznę.

Zarzuty m.in. rozboju, posiadania narkotyków i usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego usłyszały trzy osoby zatrzymane przez policjantów z Szamotuł (Wielkopolskie). Podejrzani trafili do aresztu.

"Z ustaleń wynikało również, że sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon, usiłowali też doprowadzić mężczyznę do obcowania płciowego, a całe to zdarzenie mieli nagrywać telefonem komórkowym. Pokrzywdzony znał osobiście dwoje ze sprawców. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu obornickiego" - podała asp. Sandra Chuda.

Ze zgłoszenia wynikało również, że 30-latek i 17-latka zastraszyli zgłaszającego. Pokrzywdzony miał przekazać im m.in. telewizor oraz samochód osobowy wraz ze spisaną fikcyjną umową sprzedaży auta.

Policjanci zatrzymali wskazane przez poszkodowanego osoby, ustalili też tożsamość trzeciego podejrzewanego, był to 17-latek z Szamotuł. W trakcie przeszukiwania pojazdu, którymi poruszali się podejrzewani znaleziono narkotyki.

"W trakcie pracy nad sprawą policjanci zabezpieczyli m.in. nagranie z rozboju oraz z usiłowania doprowadzenia pokrzywdzonego do obcowania płciowego. Odzyskali też samochód, telewizor, odkurzacz oraz dokumenty uzyskane w wyniku przestępstwa" - podała oficer prasowa.

Dodatkowo okazało się, iż 30-latek oraz 17-latka byli też podejrzani udzielanie narkotyków nieletniej, która w zamian za nielegalne substancje miała przekazać telefon komórkowy.

"Cała trójka została przesłuchana i usłyszała prokuratorskie zarzuty. Są podejrzani o dokonanie rozboju, usiłowanie doprowadzenia do obcowania płciowego i kradzież dokumentu na terenie powiatu obornickiego oraz o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo 30-latek oraz 17-latka są również podejrzani o wymuszenie rozbójnicze w Szamotułach i udzielanie narkotyków nieletniej" - poinformowała asp. Sandra Chuda.

Sprawa jest wyjaśniana w ramach prokuratorskiego śledztwa, które jest w toku. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ akub/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

No takNo tak

3 1

Wspierajcie dalej lgbt, to będziecie mieli więcej takich przypadków. Im tylko obcowanie płciowe w głowie. 16:43, 19.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VRRSOVRRSO

4 1

I tradycyjnie gratulujemy pseudo rodzicom wychodowania społeczeństwu takich hwastów 05:53, 20.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%