Zamknij
REKLAMA

Wjechał ciężarówką w dom, w którym spało małe dziecko

21:17, 30.10.2019 | KPP Wałcz
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Wałczu zatrzymali kierowcę ciężarówki, który będąc po alkoholu spowodował kolizję drogową, a następnie uderzył pojazdem w budynek mieszkalny.

Tuż przed godziną 6. dyżurny jednostki w Wałczu został powiadomiony o kolizji drogowej na drodze krajowej nr 10 za miejscowością Lubno. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 60-letni kierowca ciężarówki podczas manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego zderzył się z jadącą za nim ciężarówką z naczepą, która znajdowała się już na lewym pasie ruchu. Mężczyzna kontynuował jazdę mimo słyszanego nawoływania przez CB radio kierowcy ciężarówki, z którą się zderzył. W trakcie jazdy 60-latek zjechał z drogi K10 do miejscowości Jabłonkowo i podczas manewru skrętu w lewo uderzył w budynek mieszkalny, uszkadzając narożnik ściany pokoju, w którym akurat spało kilkuletnie dziecko. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kierowca został zatrzymany. Przyznał się do spożywania alkoholu dnia poprzedniego. Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało wynik ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sprawca odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej oraz uszkodzenie mienia. Policjanci zatrzymali kierującemu dokument prawa jazdy. Za popełnione czyny grozi mu grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.

(KPP Wałcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AJS KOLDAJS KOLD

1 0

Małe dziecko tylko spało, rodzice się chyba już obudzili 12:11, 22.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA