Zamknij
REKLAMA

Wyprali ponad ćwierć miliona złotych

20:37, 12.12.2019 | podkom. Żaneta Kowalska
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP w Pile

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli majątek o wartości ponad ćwierć miliona złotych, który został zgromadzony z pieniędzy za handel narkotykami.

W tym roku pilscy kryminalni zatrzymali 24-letniego mieszkańca Piły podejrzanego o posiadanie narkotyków w postaci amfetaminy. Śledczy podczas zatrzymania zabezpieczyli ponad 6 kg substancji psychotropowych. Czarnorynkowa wartość nielegalnego towaru została oszacowana na kwotę ponad 120 tys. złotych. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Kiedy zatrzymany trafił do aresztu, policjanci z pilskiej komendy nadal pracowali nad sprawą. Funkcjonariusze wspólnie z prokuratorem z Prokuratury Rejonowej w Pile zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na zabezpieczenie majątku 24-latka, zgromadzonego z pieniędzy za handel narkotykami. Policjanci zabezpieczyli nieruchomości oraz pojazdy o wartości ponad ćwierć miliona złotych.

Mężczyzna chcąc ukryć zebrany majątek, kupował pojazdy oraz nieruchomości na inne osoby. W związku z tym policjanci zatrzymali te osoby, które są w wieku od 22 do 53 lat - wobec nich prokurator zastosował środki wolnościowe.

24-latek oraz pozostałe zatrzymane osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty prania pieniędzy. Za to przestępstwo grozi im kara do 8 lat więzienia.

(podkom. Żaneta Kowalska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MoniaMonia

0 0

Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25 22:14, 13.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone