Zamknij
REKLAMA

Dzieci znalazły niewybuch i przyniosły go do domu

16:32, 24.06.2020 | KPP Wałcz
Skomentuj
REKLAMA

W lesie na terenie gminy Człopa dzieci znalazły pocisk typu panzerfaust i jeden pocisk amunicyjny. Zabrały znalezisko do domu, nie mając pojęcia o zagrożeniu, jakie stwarzają.

Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Człopa przed godziną 19.00. Właścicielka posesji zatelefonowała do dyżurnego jednostki w Wałczu i poinformowała o tym, że dzieci znalazły w lesie przedmiot przypominający pocisk i przyniosły go do domu. Jedno z czworga to dziecko kobiety, która powiadomiła jednostkę policji, a pozostałe to przyjezdni goście w wieku około 10 lat.

Przybyły na miejsce patrol policji potwierdził zdarzenie i poinstruował o postępowaniu z niewybuchem. Pamiętajmy, by w takich sytuacjach pod żadnym pozorem nie dotykać znalezionych przedmiotów, nie przenosić i nic przy nich nie robić.

Na miejsce wezwany został patrol saperski Żandarmerii Wojskowej, który zajął się neutralizacją groźnego przedmiotu. Jak się okazało, był to 30 cm pocisk typu panzerfaust z zapalnikiem oraz jeden pocisk amunicyjny.

Policja przypomina, że niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią, nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić policję.

(KPP Wałcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA