Zamknij
REKLAMA

Strażacy nurkowali nocą na Płotkach

11:17, 31.07.2020 | st. kpt. Michał Warykasz
Skomentuj st. kpt. Michał Warykasz
REKLAMA

Trzy zmiany służbowe z JRG PSP nr 2 w Pile uczestniczyły w trzydniowych nocnych ćwiczeniach taktyczno-bojowych na jeziorze Płocie.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stanu przygotowania Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego do podejmowania działań ratowniczych w zakresie specjalistycznym na akwenie w porze nocnej.

Zajęcia podzielono na dwa moduły. Pierwszy obejmował zakres, w którym kierujący pracami podwodnymi przypomniał zasady z zakresu bezpieczeństwa prowadzenia prac nurkowych w warunkach nocnych oraz komunikację i operowanie światłem pod wodą. Z kolei drugi moduł został przeprowadzony pod nadzorem dowódcy zmiany, a zakładał on przeprowadzenie rozpoznania, odpowiednie zabezpieczenie miejsca zdarzenia, oświetlenie dojścia i miejsca prowadzenia prac nurkowych, odnalezienie i ewakuacje osoby poszkodowanej na brzeg do punktu medycznego.

Ćwiczenia pozwoliły również zweryfikować możliwość dojazdu w porze nocnej do plaży zlokalizowanej na Ośrodku Turystyczno-Wypoczynkowym "Płotki".

(st. kpt. Michał Warykasz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%