Zamknij
REKLAMA

Odpowie za fikcyjne zgłoszenie kradzieży auta

11:43, 15.09.2020 | mł. asp. Jędrzej Panglisz
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali 46-latka, który chciał wyłudzić odszkodowanie, składając fikcyjne zawiadomienie o kradzieży auta. Teraz za przestępstwo oszustwa, założenie zawiadomienia o niedopełnionym przestępstwie oraz składanie fałszywych zeznań grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Coraz częściej policjanci spotykają się z sytuacją, kiedy osoby decydują się na fikcyjne zgłoszenie kradzieży samochodu. Dzięki pracy pilskich funkcjonariuszy w latach 2017-2019 suma pieniędzy jaką firmy ubezpieczeniowe nie wypłaciły w wyniku zgłoszonych "fikcji" to kwota około 1.000.000 zł. Licząc na szybki i łatwy zysk, sprawcy nie zdają sobie sprawy z tego, że popełniają potrójne przestępstwo. Po pierwsze odpowiadają za oszustwo, po drugie za zgłoszenie przestępstwa, którego nie popełniono i po trzecie za składanie fałszywych zeznań.

Kilka dni temu do wyrzyskiego komisariatu zgłosił się 46-latek z informacją, że został mu skradziony samochód VW Sharan o wartości 30.000 zł. Policjanci drobiazgowo przeanalizowali wszystkie zebrane w tej sprawie informacje i ostatecznie odtworzyli faktyczny przebieg zdarzeń, który znacząco różnił się od zeznań zgłaszającego. Okazało się, że mężczyzna zgłosił kradzież, licząc na otrzymanie odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej. W swoich wyjaśnieniach sprawca przyznał się do winy. Mężczyzna nie był wcześniej notowany.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

(mł. asp. Jędrzej Panglisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA