Zamknij
REKLAMA

Mężczyzna zginął w pożarze domu

20:08, 19.11.2020 | mł. bryg. Leszek Naranowicz.
Skomentuj fot. asp. sztab. Dominik Gapiński, asp. Bartłomiej Braszak
REKLAMA

Wczoraj kilka minut po godzinie czwartej rano doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Nowa Wieś Wyszyńska.

Dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Pile zadysponował na miejsce zdarzenia zastępy gaśnicze i drabinę mechaniczną. Jak się okazało, budynek jednorodzinny jednokondygnacyjny był już objęty pożarem, a z większości okien i drzwi wydobywały się słupy ognia. Z relacji sąsiada wynikało, że w środku prawdopodobnie przebywa jedna osoba.

Działania w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu na palący się budynek. Strażacy w pełnym zabezpieczeniu przedostali się do pomieszczenia, w którym mogła znajdować się potencjalna osoba - nikogo jednak tam nie znaleziono.

Z uwagi na wysoką temperaturę oraz niestabilną konstrukcję dachu wycofano strażaków ze środka budynku i prowadzono działania z zewnątrz. Podano kolejne prądy wody gaśniczej na płonący budynek. W trakcie działań wyniesiono z budynku jedną butlę propan-butan 11 kg i poddano ją procesowi schłodzenia, sprawdzając jej temperaturę kamerą termowizyjną.

Po stłumieniu ognia przystąpiono do dogaszania pożaru oraz prac rozbiórkowych spalonej i nadpalonej niestabilnej konstrukcji dachowej, niestabilnych ścian i stropów. Kilka minut po godzinie dziesiątej odnaleziono ofiarę pożaru - mężczyznę, mieszkańca spalonego budynku.

W wyniku pożaru spaleniu uległ cały budynek jednorodzinny wraz z wyposażeniem.

W działaniach trwających osiem i pół godziny wzięło udział 9 jednostek ochrony przeciwpożarowej z KP i JRG PSP w Chodzieży, OSP KSRG Wyszyny, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Stróżewo - w sumie 27 strażaków. Na miejsce przybyli także policja, prokurator, pogotowie energetyczne oraz wójt gminy Budzyń.

(mł. bryg. Leszek Naranowicz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA