Zamknij
REKLAMA

Przekroczył prędkość. Jechał pod wpływem alkoholu

18:08, 11.01.2021 | KPP Złotów
Skomentuj
REKLAMA

Konsekwencje karne, jakie przewiduje prawo dla pijanych za kierownicą są dotkliwe, jednak 64-latek prawdopodobnie myślał, że uniknie kontroli i wsiadł za kierownicę ciężarowego renault mając ponad pół promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci złotowskiej drogówki kontrolując pomiary prędkości w Dolniku zmierzyli prędkość samochodu ciężarowego renault, który jechał 76 km/h.

W związku z przekroczeniem prędkości o 26 km/h przez kierującego, zatrzymali go do kontroli drogowej. Już w trakcie rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziło nie przypuszczenia mundurowych - 64-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej mundurowi ustalili, że kierowca ma orzeczony aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do 2021 roku.

Nieodpowiedzialny kierowca teraz po raz kolejny stanie przed sądem. Najwyraźniej nie wziął sobie do serca swojego postępowania i nie zważając na żadne konsekwencje, czy fakt zatrzymania przez policję po raz kolejny złamał prawo.

(KPP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA