Zamknij
REKLAMA

Szła niewłaściwą stroną drogi i bez odblasków

08:33, 14.01.2021 | KPP Złotów
Skomentuj
REKLAMA

Na drodze między miejscowościami Lipka i Nowy Buczek doszło do potrącenia pieszej. Kto był winny?

We wtorek w godzinach wieczornych policjanci z Posterunku Policji w Lipce otrzymali zgłoszenie o osoby pieszej na drodze między Nowym Buczkiem a Lipką. Jak ustalili na miejscu funkcjonariusze, 20-letnia kierująca samochodem Toyota Yaris jadąc w kierunku Nowego Buczka nagle zauważyła kobietę, która wtargnęła na jezdnię wprost pod koła jej auta. Kierująca nie zdążyła już wykonać żadnego manewru w celu uniknięcia potrącenia kobiety.

Jak wynika z ustaleń policjantów obsługujących zdarzenie, piesza poruszała się w kierunku miejsca zamieszkania idąc nieprawidłową stroną jezdni, przez co wpadła wprost pod koła auta. Ponadto 59-latka - pomimo tego, że znajdowała się po zmroku poza obszarem zabudowanym - nie posiadała żadnych elementów odblaskowych.

Kobieta miała wiele szczęścia, że nie odniosła poważnych obrażeń. Za spowodowanie kolizji została ukarana grzywną w drodze mandatu karnego.

Przypominamy, że od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Nawet najmniejszy element odblaskowy może uratować ludzkie życie.

(KPP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

pp

0 0

dziękuje za ostrzeżenie
17:05, 14.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA