Zamknij
REKLAMA

Znalazł kartę bankomatową i zapłacił nią 17 razy

14:11, 09.04.2021 | sierż. Wojciech Zeszot
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali sprawcę kilkunastu transakcji zrealizowanych przywłaszczoną kartą bankomatową. Łączna kwota zakupów sprawcy wyniosła ponad 440 złotych.

Na początku kwietnia bieżącego roku mieszkaniec powiatu nakielskiego znalazł leżącą na ziemi kartę bankomatową. Zdając sobie sprawę, że płatności zbliżeniowe do 50 złotych nie wymagają potwierdzenia transakcji kodem pin, mężczyzna pojechał na pobliską stację benzynową zrobić zakupy.

Nie był to jednak jednorazowy incydent, ponieważ w ciągu zaledwie jednego dnia sprawca dokonał 17 płatności na kilku stacjach benzynowych. Kwota jaką zostało obciążone konto wyniosła ponad 440 złotych. Realizowane czynności przez policjantów z Wyrzyska pozwoliły ustalić i zatrzymać sprawcę, którym okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego.

Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z przywłaszczeniem karty bankomatowej oraz jej wykorzystania do przeprowadzenia 17 transakcji. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(sierż. Wojciech Zeszot)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%