Zamknij
REKLAMA

Uważaj, gdy obiecują zysk z inwestycji w kryptowaluty!

11:38, 12.04.2021 | KPP Złotów
Skomentuj
REKLAMA

Oszukany mieszkaniec powiatu złotowskiego stracił ponad 20 tysięcy złotych.

Do młodego mieszkańca powiatu złotowskiego zadzwonił mężczyzna z informacją, że zyskał sporą sumę pieniędzy na inwestycji w kryptowaluty. 24-latek, w związku z tym, iż faktycznie kilka lat wcześniej zainwestował niewielką kwotę w wirtualne monety, dał się wciągnąć w rozmowę. Osoba dzwoniąca przeciągała konwersację pod pretekstem wolnego działania systemu, zdobywając przy tym jego zaufanie.

Fałszywy broker polecił mężczyźnie podanie numeru karty płatniczej, co miało być niezbędne do przelania na jego konto kilkunastu tysięcy złotych zgromadzonych w wirtualnej walucie. W pewnym momencie poprosił także 24-latka, by ten zalogował się na swoje internetowe konto bankowe. Gdy tylko zmanipulowany mieszkaniec powiatu złotowskiego to uczynił, zauważył, że ktoś przejął kontrolę nad jego kontem i wykonuje przelew.

Oszust uspokajał swojego rozmówcę, że dokonuje przelewu, gdyż jest to konieczne do zakończenia transakcji z kryptowalutami, a pieniądze wrócą na konto za kilkadziesiąt sekund. Po pewnym czasie mężczyzna zauważył, że z jego konta zniknęło ponad 20 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają, by wszelkich inwestycji dokonywać w miejscach sprawdzonych. Transakcji dokonujmy samodzielnie bez udziału nieznanych nam pośredników. Niezależnie od rodzaju prowadzonych inwestycji zachowujmy czujność, bo chodzi przecież o nasze oszczędności.

Zapamiętaj! Jeśli skontaktuje się z Tobą osoba informująca o możliwości uzyskania szybkich i wysokich zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty, konieczności instalacji aplikacji (na komputerze lub telefonie) dającej możliwość automatyzacji operacji związanej z kupnem i sprzedażą kryptowaluty, zastanów się chwilę. Zachowaj zdrowy rozsądek i dużo ostrożności. Nie ulegaj presji, nie daj skusić się pozornie atrakcyjnymi ofertami, nie działaj pod wpływem chwili. To może być oszustwo!

Ponadto nie udostępniaj nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej; nie udostępniaj nikomu danych poufnych dotyczących twoich kart płatniczych; nie przesyłaj nikomu skanów swojego dowodu osobistego; nie instaluj dodatkowego oprogramowania, na urządzeniach z których następuje logowanie do bankowości internetowej; w przypadku otrzymania przelewu od nieznajomego nadawcy, pod żadnym pozorem nie przekazuj środków dalej nawet jeśli twój "doradca" o to prosi - nieświadomie możesz brać udział w przestępstwie.

(KPP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%