Zamknij
REKLAMA

Drzewo przewróciło się na budynek i linię energetyczną

11:47, 30.04.2021 | Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz na podstawie Porady/KG PSP
Skomentuj fot. OSP
REKLAMA

Wczoraj o godzinie 14:29 stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację o powalonym drzewie, które spadło na linię energetyczną, uszkadzając również ogrodzenie oraz dach budynku jednorodzinnego w Margońskiej Wsi.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP KSRG Margonin, Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz Pogotowie Energetyczne. Zastano tam duże drzewo leżące na drodze, którego korona znajdowała się na płocie oraz częściowo na dachu budynku jednorodzinnego. Ponadto z przewróconego słupa energetycznego iskrzyły przewody elektryczne. Na szczęście nikt nie został ranny.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i nie dopuszczaniu osób postronnych do miejsca zdarzenia. Przybyłe na miejsce akcji Pogotowie Energetyczne odłączyło prąd w linii. Następnie ratownicy z OSP Margonin przy pomocy mechanicznych pił do drewna usunęli zagrażające części drzewa. Uszkodzeniu uległ dach budynku (zerwane dachówki na powierzchni kilku metrów kwadratowych). Ubytki w dachu zabezpieczono plandeką.

Podczas zdarzenia nikt nie przebywał w budynku, a mieszkańcy (2 osoby) najbliższą noc spędzili u rodziny.

O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

W działaniach trwających dwie godziny brały udział dwa zastępy straży pożarnej (7 strażaków) oraz pogotowie energetyczne.

mł. bryg. Leszek Naranowicz

 

(Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz na podstawie Porady/KG PSP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

dociekliwydociekliwy

2 0

A gdzie zdarzenie miało miejsce? Tego się już nie dowiedzieliśmy. No, chyba, że to informacja ściśle tajna! 12:43, 30.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%