Zamknij
REKLAMA

Schował amfetaminę w piwnicy

16:17, 08.06.2021 | sierż. Wojciech Zeszot
Skomentuj fot. KPP w Pile
REKLAMA

Ponad 140 gramów amfetaminy znaleziono w piwnicy 35-letniego pilanina. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej następnego dnia ujawnili u dwóch innych mieszkańców uprawę konopi.

Kryminalni ustalili, że 35-latek może przechowywać w piwnicy znaczne ilości narkotyków i przystąpili do przeszukania miejsca jego zamieszkania. Mężczyzna początkowo zaprzeczał, aby do mieszkania była przynależna piwnica, ostatecznie jednak w jej wnętrzu kryminalni ujawnili worek foliowy, w który zawinięty był worek strunowy z zawartością białej pasty. W toku dalszych czynności policjanci potwierdzili, że ujawniona substancja to amfetamina o wadze ponad 140 gramów. Mężczyzna został zatrzymany.

Następnego dnia funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej dokonali także przeszukania jednego z mieszkań na terenie gminy Szydłowo. Znaleziono tam 5 sztuk konopi innych niż włókniste oraz 3 gramy amfetaminy. 30-letni właściciel mieszkania oraz jego 21-letni współlokator zostali zatrzymani.

Za działanie wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii trzech mężczyzn odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo posiadania narkotyków, a także uprawy konopi innych niż włókniste Kodeks Karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(sierż. Wojciech Zeszot)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%