Zamknij
REKLAMA

Metoda na Pocztę Polską - straciła 12 tysięcy złotych

10:56, 11.06.2021 | sierż. Wojciech Zeszot
Skomentuj fot. DD Włocławek
REKLAMA

Wczoraj doszło do kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 12 tysięcy złotych. Apelujemy o uświadamianie swoich najbliższych, a w szczególności seniorów o zagrożeniach jakie mogą ich spotkać.

Wczoraj w jednym z mieszkań w centrum Piły doszło do kradzieży dużej sumy pieniędzy.

W godzinach popołudniowych do jednej z seniorek zapukała nieznajoma kobieta, która przedstawiła się jako pracownik poczty i powiedziała, że ma coś pilnego do przekazania. Seniorka wpuściła kobietę do mieszkania nie zamykając za nią drzwi wejściowych. Następnie obie kobiety poszły do kuchni, aby kontynuować rozmowę. Podająca się za pracownika poczty próbowała wytłumaczyć, że jednak nie posiada nic pilnego do przekazania, tylko może pomóc załatwić jakieś urzędowe sprawy. Podczas tej rozmowy kilkukrotnie zbliżyła się do okna wyglądając na zewnątrz. Po chwili domowniczka zauważyła, że zachowanie jej gościa jest podejrzane i czym prędzej pożegnała kobietę, która opuściła mieszkanie. Po jakimś czasie udała się do swojego pokoju, aby sprawdzić, czy nie padła ofiarą przestępstwa. Niestety wszystkie jej zgromadzone pieniądze w walucie polskiej oraz zagranicznej na kwotę ponad 12 tysięcy złotych zostały skradzione.

Prawdopodobnie w tym przypadku były zaangażowane co najmniej dwie osoby. Pierwsza kobieta, która weszła do mieszkania zadbała o to, żeby drzwi nie zostały zamknięte. Dodatkowo manipulowała rozmową w taki sposób, aby druga osoba mogła wejść do mieszkania i swobodnie dokonać kradzieży. Podczas prowadzonej rozmowy kobieta wyglądała przez okno aby upewnić się, że wspólnik opuścił już mieszkanie.

Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o rozmowy ze swoimi bliskimi, szczególnie z osobami starszymi. Ważnym działaniem jest uświadomienie seniorów o zagrożeniach, które mogą ich spotkać. Czasami wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby przestępcy wykorzystali taką okazję z zimną krwią. W chwili obecnej funkcjonariusze pilskiej jednostki zajmują się tą sprawą i prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy. W przypadku wystąpienia podobnych sytuacji, w szczególności owianych legendą na "Pocztę Polską", prosimy o przekazywanie takich sygnałów do oficera dyżurnego pilskiej jednostki.

(sierż. Wojciech Zeszot)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Monika.Monika.

0 0

Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika 16:10, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Metoda na MonikęMetoda na Monikę

0 0

Fakty Pilskie to porządna gazeta i nikt w niej nie szuka prostytutek. Na portalu pod tym linkiem ogłaszają się naciągaczki. 20:14, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%