Zamknij
REKLAMA

Dwie osoby aresztowane za oszustwa "na policjanta"

10:30, 03.08.2021 | st. sierż. Wojciech Zeszot
Skomentuj fot. KPP w Pile
REKLAMA

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego KPP w Pile zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli odpowiedzialni za trzy oszustwa seniorów, posługując się metodą na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci odzyskali także 22 tysiące złotych.

W lipcu bieżącego roku trzy seniorki z Piły zostały oszukane metodą na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Każde działanie wyglądało w taki sam sposób. Kobiety odebrały telefon od mężczyzny, który podawał się za funkcjonariusza CBŚP. Pod legendą prowadzenia sprawy wprowadzania w obieg fałszywych banknotów przestępcy nakłonili kobiety do wypłaty pieniędzy. Gotówka trafiła w ręce oszustów. Łącznie ich łupem padło 88 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile po uzyskaniu pierwszych informacji rozpoczęli poszukiwania sprawców. Kilka dni później kryminalni zatrzymali na terenie Gorzowa Wielkopolskiego pierwszego mężczyznę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Otwocka. Policjanci odzyskali pieniądze w kwocie 22 tysięcy złotych, które w całości pochodziły z oszustwa dokonanego na terenie Piły.

Dalsze działania pozwoliły ustalić personalia kolejnego sprawcy, który był odpowiedzialny za dwa pozostałe przestępstwa. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali drugiego z mężczyzn na terenie województwa mazowieckiego. Był to także mieszkaniec Otwocka, w wieku 26 lat. Prowadzone postępowanie wyjaśniło, że mężczyzna jest odpowiedzialny nie tylko za dokonanie dwóch oszustw na terenie Piły, ale również może mieć związek z podobnymi przestępstwami, do których doszło na terenie kraju.

Sprawcy usłyszeli zarzuty - zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za popełnione oszustwa przepisy kodeksu karnego przewidują karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(st. sierż. Wojciech Zeszot)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

OszustwoOszustwo

1 0

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego KPP w Pile powinni zainteresować się Faktami Pilskimi, bo publikują artykuły oszustwa na Szymona Hołownię, które zachęcają do kupna kryptowalut. Dużo pazernych osób uwierzyło i straciło wiele pieniędzy. 11:36, 03.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%