Zamknij
REKLAMA

Chciał uniknąć odpowiedzialności podając dane swojego brata

08:50, 09.10.2021 | st. sierż. Wojciech Zeszot
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Białośliwia podczas kontroli zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo drogowe. Ponadto mężczyzna prowadził pojazd pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.

Pełniąc w czwartek służbę na terenie gminy, funkcjonariusze Posterunku Policji w Białośliwiu w godzinach popołudniowych zatrzymali do kontroli Peugeota, którym mógł poruszać się poszukiwany mężczyzna. Kierowca oznajmił, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów. Ponadto, aby uniknąć odpowiedzialności, próbował wprowadzić policjantów w błąd podając dane osobowe swojego brata. Mundurowi jednak szybko zweryfikowali prawdziwą tożsamość mężczyzny.

Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Miasteczko Krajeńskie, który był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za spowodowanie w ubiegłym roku wypadku pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze potwierdzili również fakt, iż mężczyzna podczas kontroli posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

21-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. W związku z celowym wprowadzeniem w błąd co do swojej tożsamości policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym. Ponadto sprawca odpowie za niestosowanie się do wydanego przez sąd zakazu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(st. sierż. Wojciech Zeszot)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%