Zamknij
REKLAMA

Ukrainiec oszukiwał "na BLIK-a". Nie oszczędził nawet swojej rodaczki!

13:55, 10.05.2022 | sierż. Magdalena Szukajło
Skomentuj fot. KPP w Pile
REKLAMA

Pilscy policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali obywatela Ukrainy, który od dłuższego czasu dokonywał oszustw tak zwaną metodą "na BLIK-a".

W ubiegłym miesiącu do siedziby pilskiej jednostki policji zgłosiła się 49-letnia obywatelka Ukrainy, która padła ofiarą oszustwa.

Z relacji przedstawionej przez kobietę wynikało, że zadzwonił do niej mężczyzna biegle mówiący w języku rosyjskim i oświadczył, że ktoś chciał ukraść pieniądze z jej konta. Przekazał również, że aby jej środki były bezpieczne musi zalogować się do bankowości internetowej i potwierdzić operację BLIK.

Jak się okazało, po wykonaniu wskazanych poleceń, z konta poszkodowanej został wykonany przelew na kwotę 600 złotych.

Funkcjonariusze powołani do zwalczania przestępczości gospodarczej zajęli się sprawą internetowego oszustwa, które w obecnych czasach dotyka coraz większą liczbę osób. Policjanci szczegółowo analizowali wszystkie informacje oraz wykonali szereg czynności, które pozwoliły ustalić personalia sprawcy.

Okazał się nim 38-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany. Zabezpieczono jego tablet, cztery karty SIM oraz dwa telefony komórkowe. Na jeden z nich cały czas spływały kody BLIK pochodzące z przestępczej działalności.

W trakcie przeszukania samochodu zatrzymanego mundurowi zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 20 tysięcy złotych.

Analiza materiału zebranego w sprawie pozwoliła ustalić, że mężczyzna od dłuższego czasu zajmował się oszustwami na szeroką skalę. Policjanci ustalili, że dokonywał on wypłat gotówki na kwoty od 12 do 18 tysięcy dziennie.

Zatrzymany przyznał, że zabezpieczone przedmioty służyły mu do dokonywania oszustw internetowych, a znalezione pieniądze pochodzą z przestępstwa.

Obywatel Ukrainy został objęty policyjnym dozorem oraz ma zakaz opuszczania kraju. Usłyszał także zarzut, za który grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(sierż. Magdalena Szukajło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

No ..No ..

5 1

I co chodzi sobie po Pile skoro ma dozór 😂😂😂 szczyt bezkarności , a za rower jedzie się na 3 miesiące do aresztu 17:02, 10.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XX

3 1

Dlaczego polscy podatnicy mają utrzymywać ukraińskiego złodzieja? Powinni go deportować do ruskiego więzienia. 18:25, 10.05.2022


pp

7 0

na front go 22:33, 10.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VERSOVERSO

7 0

Tchórz nie walczy za swój kraj i na dodatek okrada swoich rodaków. Szmata. 06:57, 11.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Taka prawdaTaka prawda

3 0

Jeszcze ci wszyscy ukraińcy wyjdą polaczkom bokiem. 09:13, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%