Zamknij
REKLAMA

Zostawiła torebkę w wózku sklepowym. Po chwili jej nie było

18:50, 12.05.2022 | sierż. Magdalena Szukajło
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci przyjęli zgłoszenie o przywłaszczeniu torebki seniorki, która przypadkowo zostawiła ją w jednym ze sklepowych wózków.

71-letnia kobieta, która zgłosił się do KPP w Pile, poinformowała, że z roztargnienia po dokonanych zakupach pozostawiła swoją torebkę w wózku sklepowym.

Kiedy po krótkiej chwili zorientowała się, że nie ma torebki przy sobie, wróciła do sklepu w nadziei, że odnajdzie zgubę. Niestety torebki już nie było w pozostawionym miejscu.

Roztrzęsiona kobieta poinformowała mundurowych, że w torebce poza dowodem osobistym, telefonem i legitymacją emeryta była jeszcze gotówka w kwocie 8 tysięcy złotych. Pieniądze te były przeznaczone na prezent dla jednego z wnuków.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego niezwłocznie przystąpili do przejrzenia nagrań z kamer monitoringu. Na zarejestrowanym materiale widoczny był mężczyzna w średnim wieku, który wyciągnął torebkę z wózka, a następnie udał się z nią za sklep. Tam wyjął z niej pieniądze oraz telefon komórkowy, a pozostałe rzeczy wyrzucił do śmietnika.

Analiza zebranego materiału pozwoliła już po niecałej godzinie ustalić sprawcę tego czynu. Okazał się nim 65-letni mieszkaniec powiatu pilskiego, który niezwłocznie został zatrzymany.

Szybkie i zdecydowane działanie mundurowych doprowadziło do rozwiązania tej sprawy oraz odzyskania utraconych przedmiotów i pieniędzy. Sprawca przywłaszczenia usłyszał już zarzut, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(sierż. Magdalena Szukajło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%