Zamknij
REKLAMA

Będzie druga część filmu o osiedlu Górnym. Trwa zrzutka

10:00, 25.05.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na kolejny film poświęcony dziejom osiedla Górnego w Pile, które w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia działalności Zarządu i Rady Osiedla.

- W drugiej części zostaną przedstawione  charakterystyczne obiekty, jak i mało znane lub zupełnie zapomniane miejsca zlokalizowane na terenie osiedla. Opowiemy o ulicy Mickiewicza będącej jednym z przykładów rozwoju budownictwa mieszkaniowego na terenie Piły w latach 40. i 80. XX wieku oraz o kompleksie cmentarzy założonych w tym rejonie w 1914 roku. Następnie odwiedzimy plac Inwalidów i opowiemy o kompleksie koszarowym żandarmerii przy ulicy Wyspiańskiego, po którym nie ma już dziś śladu. Opowiemy też o obozie dla robotników przymusowych mieszczącym się na terenie lotniska oraz o dziejach tego kompleksu po zakończeniu II wojny światowej. Odwiedzimy również Pilskie Muzeum Wojskowe prezentując jego zbiory oraz wystawę poświęconą historii lotnictwa w Pile. Wreszcie opowiemy o dawnym Szpitalu Miejskim przy alei Wojska Polskiego oraz o Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego, które przez wiele lat były największym pracodawcą w mieście i regionie - informują twórcy filmy.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Piły, w szczególności mieszkających na osiedlu Górnym, o pomoc i udostępnienie fotografii przedstawiających wymienione miejsca. Osoby które, posiadają  takie materiały, proszone są o kontakt z Maciejem Usurskim, tel. 609 576 644 lub e-mail: [email protected]

 

Każda z osób, która za pośrednictwem portalu zrzutka.pl wpłaci 50 zł otrzyma pamiątkowy kubek, a za 100 zł - jubileuszową koszulkę.

W ramach projektu powstanie również mapa osiedla z blokami reklamowymi dla sponsorów inicjatywy. Podczas obchodów jubileuszu każdy z uczestników otrzyma mapę.

 

Oto filmy które już powstały w ramach przedstawiania Będzie druga część filmu historii pilskich osiedli:

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%