Zamknij
REKLAMA

Przyłączcie się i sypnijcie groszem na chore dzieci!

12:11, 11.11.2019 | Stowarzyszenie Instytut Doskonalenia Osobowości
Skomentuj
REKLAMA

"Mali Wielcy Wojownicy" to projekt realizowany z myślą o dzieciach dotkniętych chorobami cywilizacyjnymi, głównie nowotworowymi.

Za pomocą niekonwencjonalnych działań, również artystycznych, chcemy zwrócić uwagę na źródła zagrożeń, które ściśle wiążą się z rozwojem cywilizacji i ze stylem życia jaki prowadzimy. Poza tym chcemy dzieciom i ich rodzinom dać wsparcie duchowe i psychiczne, a przede wszystkim pozyskać środki finansowe na leczenie chorych dzieci, które biorą udział w projekcie oraz środki na edukację dotyczącą profilaktyki zdrowotnej.

Przyłączcie się do nas i sypnijcie groszem! Każda wpłacona przez Was złotówka jest bezcenna. Może to właśnie ona przyczyni się do tego, że za jakiś czas bezpowrotnie znikną bestie i potwory, z którymi na wojnę wyruszają Mali Wielcy Wojownicy.

Dzieciństwo to wyjątkowy okres naszego życia, ale, niestety, wiele chorób cywilizacyjnych właśnie w tym okresie bierze swój początek. Dlatego chcemy wskazywać źródła zagrożeń, bo wiedza o nich pozwoli nam być odpowiedzialnymi za nasze zdrowie, pozwoli nam je chronić.

Mówmy zatem głośno, jaki wpływ na nasze zdrowie ma żywność przetworzona, zatrucie gleby przez pestycydy, zanieczyszczenie wody i powietrza, pole magnetyczne, używki, stres. Oczywiście, nie na wszystko w życiu mamy bezpośredni wpływ, ale mamy wiele możliwości, by oddziaływać na stan naszego zdrowia, a jako rodzice na stan zdrowia naszych dzieci. Musimy pamiętać, że to od nas, dorosłych zależy, jakie doświadczenia i wzorce dzieci wynoszą z domu i jakie są ich szanse na zdrowe życie w przyszłości. Nasza wiedza, to najlepszy lekarz. Czym więcej wiemy, tym większe mamy szanse na zdrowe życie.

Ten projekt edukuje oraz daje dzieciom i ich rodzinom wsparcie psychiczne i wsparcie finansowe.

Dzieci biorące udział w tym projekcie przeżyją fantastyczną przygodę. Przeistaczając się w baśniowe postaci, w potężnych wojowników, wezmą udział w sesji zdjęciowej. Razem z popularnymi wokalistami zaśpiewają piosenkę specjalnie dla nich napisaną i wspólnie zagrają w teledysku. Będą współtworzyć fabułę w stylu fantasy do książki „Mali Wielcy Wojownicy”, a ilustracjami książki będą ich zdjęcia. Dowiedzą się jak ważne jest pozytywne nastawienie, pewność siebie, niepoddawanie się, a przede wszystkim wiara w zwycięstwo.

Przyłączcie się do nas i pomóżcie ten projekt zrealizować.

 

Projekt "Mali Wielcy Wojownicy" realizowany będzie w czterech etapach.

Etap 1
Wykonanie artystycznych zdjęć chorym dzieciom, które dzięki profesjonalnej charakteryzacji stają się niezwyciężonymi wojownikami z krainy fantasy. Podejmują walkę z potworami, które symbolizują ich chorobę i źródła zagrożeń.

Przez to działanie chcemy dać dzieciom siłę do walki z chorobą, pragniemy by poczuły się wyjątkowo, jak wielcy wojownicy, którzy nigdy się nie poddają i są dla innych przykładem wytrwałości i waleczności.

Zdjęcia wykorzystane zostaną do produkcji plakatów, kalendarzy, książki dla dzieci, koszulek, toreb ekologicznych oraz materiałów reklamowych, które promować będą założenia projektu i jego ideę.

Środki pozyskane ze sprzedaży powyższych produktów oraz środki pozyskane z licytacji przedmiotów ofiarowanych przez ambasadorów projektu, zostaną przeznaczone na potrzeby chorych dzieci biorących udział w projekcie i na edukację dotyczącą profilaktyki zdrowotnej.

Realizacja pierwszego etapu trwa do 31 grudnia 2019 roku.

Etap 2
Napisanie i nagranie przewodniej piosenki promującej cały projekt przez Ryszarda Wolbacha (wokalistę, autora tekstów, kompozytora, współzałożyciela zespołów Babsztyl i Harlem) oraz produkcja teledysku. W nagraniu piosenki i w produkcji teledysku udział wezmą dzieci i sportowcy oraz zaproszone gwiazdy.

Realizacja krótkich filmów z wypowiedziami znanych osób, ambasadorów i dzieci na temat zdrowia, miłości do świata i ludzi oraz ekologii.

Realizacja drugiego etapu trwa do 31 grudnia 2019 roku.

Etap 3
Wydanie książki dla dzieci pt. „Mali Wielcy Wojownicy”. Fabułą książki, utrzymanej w konwencji fantasy jest walka małych bohaterów obdarzonych magiczną mocą z potworami, które, chcą zniszczyć ich planetę.

Niektóre wątki opowiadania pisane będą wspólnie z dziećmi. Wyobraźnia dziecięca jest nieograniczona i potrafi tworzyć niezwykłe światy. Wspólne wymyślanie różnych przygód wojowników może nauczyć je odnajdywania się w trudnych i nieznanych dotąd sytuacjach. Może dać im również wiarę w to, że tak jak bohaterowie książki, oni również są w stanie pokonywać wszelkie trudności i zwyciężać swoje bitwy z chorobą.

Ilustracje książki stanowić będą zdjęcia przedstawiające postaci „Małych Wielkich Wojowników” wykonane w pierwszym etapie.

Organizowanie niekonwencjonalnych wydarzeń typu: akcje społeczne, happeningi. Wszystkie akcje promocyjne będą udokumentowane filmikami i zamieszczane w Internecie.

Realizacja trzeciego etapu trwa do 1 marca 2020 roku.

Ambasadorami projektu są sportowcy, czyli osoby, które oprócz sprawności fizycznej, wyróżnia świetna kondycja psychiczna - pewność siebie, determinacja, wytrwałość, skupienie na celu, wiara w zwycięstwo. Nigdy się nie poddają. Są wojownikami. Ale również zaprosiliśmy artystów, projektantów mody, autorytety w dziedzinie medycyny, medycyny holistycznej i ekologii.

Etap 4
Konferencje Mali Wielcy Wojownicy - cykl seminariów, które będą odbywać się w wybranych miastach na terenie Polski.

Planowanych jest pięć konferencji. Konferencje połączone będą z wystawą plakatów i promocją książki „Mali Wielcy Wojownicy” oraz koncertem z udziałem znanych artystów.

Podczas konferencji będą miały miejsce prelekcje i odczyty dotyczące profilaktyki zdrowotnej, zdrowego stylu życia i ekologii. Dyskusje, wykłady i seminaria dadzą uczestnikom możliwość wymiany doświadczenia oraz zdobycia wiedzy.

Będą również stoiska promujące produkty ekologiczne. Jednym z głównych punktów będzie sprzedaż plakatów, koszulek, toreb ekologicznych, książek „Mali Wielcy Wojownicy” oraz licytacja przedmiotów ofiarowanych przez ambasadorów.

Pozyskane środki przekazane będą na leczenie chorych dzieci, które biorą udział w projekcie oraz na edukację dotyczącą profilaktyki zdrowotnej i popularyzowania zdrowego stylu życia.

Realizacja czwartego etapu od 1 marca do 31 grudnia 2020 roku.

Transport dzieci na sesje zdjęciowe i nagraniowe, zapewnienie cateringu i hoteli, sesja zdjęciowa (wynajem studia i materiałów potrzebnych do sesji), druk plakatów i kalendarzy (wstępny nakład 1000 sztuk format A2 i A3), produkcja 1000 sztuk koszulek i toreb ekologicznych, produkcja gadżetów, druk materiałów reklamowych, realizacja filmów reklamowych, rejestracja filmowa wywiadów z ambasadorami i dziećmi, nagranie studyjne piosenki promującej projekt (studio nagraniowe, back line, realizacja, mastering, transport). Produkcja i postprodukcja teledysku: lokacje, sprzęt, ekipa filmowa i techniczna, catering, noclegi, transport, montaż, color grading, vfx, ZAiKS. Spotkania z dziećmi i wspólne pisanie książki, grafika komputerowa, skład, korekta i redakcja książki, druk książki (wstępny nakład 1000 sztuk), kontent marketing do Internetu: organizacja akcji społecznych, happeningów i realizacja filmów z poszczególnych wydarzeń, działania promocyjne.

Realizacja projektu jest bardzo kosztowna, mimo to, że większość osób pracuje charytatywnie, to na chwilę obecną brakuje nam 99.000 złotych.

Kim jesteśmy?
Stowarzyszenie Instytut Doskonalenia Osobowości głównie skupia się na działalności związanej z kulturą i szeroko rozumianą edukacją w zakresie rozwoju osobistego i zdrowego stylu życia. Innowacyjność polega na połączeniu przekazywanej wiedzy z działaniami artystycznymi, z teatrem, muzyką, fotografią, filmem. Dzięki temu przekaz jest pełen ekspresji i emocji.

Jesteśmy bardzo młodym Stowarzyszeniem, natomiast skupiamy w swoich szeregach artystów, trenerów motywacyjnych, pedagogów, filmowców, grafików, przedstawicieli zawodów medycznych, osoby, które w swoich dziedzinach mają bardzo duże osiągnięcia i wieloletnie doświadczenie.

Barbara Szafraniec - trenerka, wizjonerka. Jest pomysłodawcą, autorką, scenarzystką i jednocześnie producentem szerokiego projektu o głębokim aspekcie społecznym, psychologicznym i motywacyjnym „Kolory Nadziei”. Projekt ten składa się z wydawnictwa książkowego, płytowego, widowiska muzycznego i autorskich szkoleń motywacyjnych, w których wykłady połączone są z działaniami artystycznymi. Od ponad 15 lat prowadzi szkolenia z tematyki pozytywnego myślenia, motywacji, komunikacji, psychologii sukcesu, walki ze stresem, oraz od pewnego czasu szkolenia dotyczące zdrowia psychicznego i fizycznego.

 

Ryszard Wolbach - wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta, producent muzyczny, konferansjer, prezenter radiowy, współzałożyciel zespołów Babsztyl i Harlem. Wraz z zespołem Babsztyl wpisał się w historię polskiej sceny muzyki country, stając się niekwestionowaną gwiazdą licznych Pikników Country w Mrągowie. Z Harlemem nagrał 5 płyt, kilkukrotnie wystąpił na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, był stałym gościem licznych programów telewizyjnych oraz radiowych list przebojów. Zagrał tysiące koncertów zarówno na polskich, jak i zagranicznych scenach. Współpracuje z Radiem Płock FM, gdzie prowadzi autorską audycję „Od Bacha do Wolbacha”, w której prezentuje muzykę, którą kocha oraz promuje młodych artystów. Jest jurorem na wielu przeglądach piosenki dziecięcej i młodzieżowej.

 

Kamil Szafraniec - grafik, animator komputerowy, montażysta, filmowiec, fotograf. Pracował dla wielu telewizji i agencji reklamowych, tworzył projekty dla największych marek na świecie. Głównie zajmuje się reklamą, oprawą telewizyjną, reżyserią, produkcją i postprodukcją filmów. Od 2007 roku prowadzi również firmę, która zajmuje się działalnością artystyczną, szkoleniową i produkcją filmową. Ponadto kompozytor, autor tekstów, muzyk, fotomodel, aktor amator, Jest autorem muzyki i wizualizacji do Widowiska „Kolory Nadziei”, oraz autorem grafiki do książki „Kolory Nadziei”.

 

Wspólnie z dużymi sukcesami organizujemy koncerty, eventy, kameralne recitale, widowiska, imprezy o charakterze teatralnym, integracyjnym, motywacyjnym, pokazy mody, imprezy dla dzieci, młodzieży i seniorów. Zajmujemy się również produkcją filmów reklamowych i teledysków. Jesteśmy producentami widowiska „Kolory Nadziei”, którego premiera odbyła się w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie i które było również wystawiane dla trzydziestotysięcznej publiczności na Stadionie Inea w Poznaniu. Prowadzimy warsztaty i szkolenia dla osób praktycznie w każdym wieku, począwszy od dzieci i młodzieży, a na seniorach kończąc.

Przez kilka ostatnich lat zgłębiamy wiedzę dotyczącą medycyny holistycznej. Jesteśmy przekonani, że równowaga i harmonia na wszystkich poziomach życia człowieka to warunek konieczny, by być zdrowym i szczęśliwym.

 

Wesprzyjcie nas!
Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy, kto ma wydać pieniądze zadaje sobie pytanie, dlaczego ma to zrobić, jakie wynikną z tego korzyści?

Jesteśmy przekonani, że działamy w słusznej sprawie. Edukacja dotycząca naszego zdrowia jest ogromnie ważna, bo bez zdrowia inne rzeczy przestają mieć znaczenie.

A co najważniejsze, jeśli dzięki temu projektowi uda się pomóc chorym dzieciom, to będzie to NASZ WSPÓLNY WIELKI SUKCES.

Pomóż zebrać 99.000 złotych dokonując wpłaty przez płatności online za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

(Stowarzyszenie Instytut Doskonalenia Osobowości )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA