Zamknij
REKLAMA

Pomóżmy Tomkowi wrócić do sprawności!

12:46, 15.11.2020 | fp
Skomentuj fot. arch. prywatne
REKLAMA

27 września br. 22-letni Tomasz Lech uległ wypadkowi wracając z Piły do domu w Krakowie. Młody mężczyzna jest sparaliżowany, ma jednak duże szanse na powrót do zdrowia.

Na 233 kilometrze autostrady A1 podczas deszczowej pogody samochód prowadzony przez Tomka wpadł w poślizg i uderzył w barierkę. Niestety bariera pękła, wciągnęła samochód pod spód miażdżąc górę auta i doprowadzając do złamania 5. kręgu szyjnego kierowcy. W efekcie 22-latek doznał stłuczenia rdzenia kręgowego i rozcięcia płata czołowego. Po przewiezieniu do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi, przeszedł operację uszkodzonego kręgu i wstawienia stabilizatora.

Obecnie Tomasz ma czterokończynowy niedowład symetryczny, bardzo głęboki uraz po lewej stronie, nie rusza rękami i nogami, ale ma w nich czucie. Wciąż jest przykuty do łóżka, ale jego stan rokuje poprawę.

Szansą na powrót młodego mężczyzny do sprawności jest profesjonalna, trwająca co najmniej rok, rehabilitacja, którą NFZ finansuje jedynie przez miesiąc. Jej koszt to prawie 200 tysięcy złotych. Gdy uda się zrehabilitować chociaż ręce, wtedy Tomek będzie mógł wrócić do pracy w swoim zawodzie jako informatyk, programista. Na razie obsługuje głosowo telefon przy użyciu asystenta Google, dzięki czemu może kontaktować się z najbliższymi.

Rehabilitację Tomka można wesprzeć wpłatami na dane: Fundacja Mewa, 64-920 Piła, ul. Medyczna 34/biuro, Nadnotecki Bank Spółdzielczy nr konta: 47 8937 0007 0002 3722 2000 0010 z dopiskiem "Na rehabilitację dla Tomasza Lecha".

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA