Zamknij
REKLAMA

Chory Igor marzy o rowerze BMX

08:41, 10.08.2021 | fp
Skomentuj
REKLAMA

11-letni Igor Fons z Piły choruje na mukowiscydozę. Wielkim marzeniem chłopca jest rower BMX. Przy jego chorobie każda aktywność sportowa jest walką o życie - rower będzie nie tylko przyjemnością, ale również wspaniałą rehabilitacją płuc.

Mukowiscydozę zdiagnozowano u Igora, kiedy miał 10 miesięcy, jednak z tą ciężką chorobą genetyczną chłopiec będzie się musiał zmagać do końca życia. Schorzenie spowodowało już niewydolność trzustki, wyniszcza także cały układ oddechowy. Igor codziennie zażywa bardzo dużą ilość leków, enzymów trawiennych, witamin i probiotyków. Do tego dochodzą inhalacje, drenaże oraz rehabilitacja.

Pomimo wielu ograniczeń, jakie wymusza mukowiscydoza, Igor stara się żyć jak swoi rówieśnicy, ma swoje pasje i pragnienia. Ostatnio zaczął marzyć o rowerze BMX. Bardzo chciałby jeździć razem z kolegami i uczyć się z nimi nowych sztuczek. Pomóż uszczęśliwić Igora i weź udział w zbiórce na ten cel.

Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja. Jest to organizacja pożytku publicznego, która w ciągu 17 lat spełniła 7500 marzeń chorych dzieci.

Każda złotówka przybliża nas do celu. Pamiętaj: dobro powraca!

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%