Zamknij
REKLAMA

Z młodzieżą o profilaktyce raka piersi

14:13, 13.10.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Podsumowano konkurs dla młodzieży szkół ponadpodstawowych pn. "Pamiętaj o profilaktyce - chroń siebie i najbliższych".

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fotografii zachęcającej kobiety do wykonywania badań profilaktycznych w kierunku raka piersi. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Jagła z    Zespołu Szkół Technicznych w Pile, drugie Martyna Płotka z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile, trzecie Dominik Wolański z Zespołu Szkół Technicznych w Pile. Nagrodę Stowarzyszenia Pilski Klub Amazonek otrzymała Weronika Korpal z Zespołu Szkół w Łobżenicy, zaś nagrody Stowarzyszenia Europa Donna w Pile trafiły do Julii Michalskiej i Martyny Kurdek z Zespoł Szkół przy Teatralnej w Pile.

Podsumowanie konkursu nastąpiło podczas organizowanych od 15 lat Powiatowych Obchodów Dnia Zdrowia Piersi. Ich organizatorem była Państwowa Inspekcja Sanitarna w Pile przy wsparciu Stowarzyszenia Pilski Klub Amazonek, Stowarzyszenia do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Pile oraz Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile. Wydarzenie patronatem honorowym objęli starosta pilski Eligiusz Komarowski i prezydent Piły Piotr Głowski.

- Wiadomo, jak takie spotkania są ważne. To nie tylko porady specjalistów, ale także budowanie świadomości wśród młodego pokolenia, jak ważna jest wczesna diagnoza w leczeniu chorób nowotworowych. Powiat Pilski realizował już wiele zadań w tym zakresie, zwłaszcza dotyczących wczesnego wykrywania nowotworów piersi, płuc i jelita grubego - powiedział na spotkaniu Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

Przypominamy, że Szpital Specjalistyczny w Pile prowadzi Program Profilaktyki Raka Piersi. Z bezpłatnych badań mammograficznych, i co ważne bez skierowania, mogą skorzystać panie w wieku od 50 do 69 roku życia. Pozostałe pacjentki na badanie muszą mieć skierowanie od lekarza. Na badanie należy się wcześniej zarejestrować: osobiście w Zakładzie Radiologii lub telefonicznie pod numerami - 67 2106 407 lub 67 2106 549. Badania wykonywane są na mammografie cyfrowym nowej generacji 3D, który Szpital zakupił w ubiegłym roku ze środków Ministerstwa Zdrowia i Powiatu Pilskiego.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%