Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile przypomina, że 18 listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. I zachęca osoby palące do zerwania z nałogiem.
Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada zawsze w trzeci czwartek listopada i promuje zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia. Ma on na celu zachęcenie wszystkich palaczy do podjęcia próby rzucenia palenia.
Pomysł Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu zrodził się w USA w Kalifornii w 1974 roku. Jego inicjatorem był amerykański dziennikarz Lynn Smith, który zaapelował do czytelników swojej gazety, aby w jednym dniu powstrzymali się od palenia papierosów. Efekt był zaskakujący - aż 150 tysięcy ludzi próbowało przez jedną dobę wytrzymać bez tej używki. W kolejnych latach akcja swoim zasięgiem objęła wszystkie stany. Przyjęła się także w wielu państwach na świecie, a w Polsce jest realizowana od 1991 roku.
Chcesz rzucić palenie? Gratulujemy decyzji! Specjaliści Ci w tym pomogą! Na zaprzestanie palenia nigdy nie jest za późno. Osoby uzależnione od tytoniu po pomoc mogą zgłosić się do lekarza rodzinnego lub specjalistycznych poradni. Rzucanie palenia to proces, który rozpoczął się w chwili, w której zaczęłaś lub zacząłeś rozważanie: a może rzucić?
Nie każdy potrafi sobie z nim poradzić jednak sam. Jeśli chcesz skonsultować się ze specjalistą, zadzwoń do Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym - tel. 801 108 108. Dla telefonów komórkowych 22 211 80 15.
Putin otwiera szampana
Nie chlej kwaśniaka, tylko wypełnij ankietę bezpieczeństwa osobowego.
Antek
18:42, 2026-03-14
Putin otwiera szampana
Z tym chlaniem u Putina musi ostrożnie. Przy jego wiecznych sukcesach zachlałby się dawno na śmierć jako człowiek sukcesu.
ogródek chwały
17:35, 2026-03-14
Putin otwiera szampana
Nas w Polsce nie obchodzi, co chleje Putin. Oni tam nie mają szampana tylko sowietskoje igristoje. Wino musujące siarowane.
Fotel Forte
17:25, 2026-03-14
Putin otwiera szampana
z PiS i Nawrocki wprost nie posiadają się ze szczęścia,że ich przyjaciel zarobi 🤣
kato bolszewia
14:15, 2026-03-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz