Zamknij
REKLAMA

Jutro rzucamy palenie. Chociaż na jeden dzień

11:47, 17.11.2021 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile przypomina, że 18 listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. I zachęca osoby palące do zerwania z nałogiem.

Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada zawsze w trzeci czwartek listopada i promuje zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia. Ma on na celu zachęcenie wszystkich palaczy do podjęcia próby rzucenia palenia.

Pomysł Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu zrodził się w USA w Kalifornii w 1974 roku. Jego inicjatorem był amerykański dziennikarz Lynn Smith, który zaapelował do czytelników swojej gazety, aby w jednym dniu powstrzymali się od palenia papierosów. Efekt był zaskakujący - aż 150 tysięcy ludzi próbowało przez jedną dobę wytrzymać bez tej używki. W kolejnych latach akcja swoim zasięgiem objęła wszystkie stany. Przyjęła się także w wielu państwach na świecie, a w Polsce jest realizowana od 1991 roku.

Chcesz rzucić palenie? Gratulujemy decyzji! Specjaliści Ci w tym pomogą! Na zaprzestanie palenia nigdy nie jest za późno. Osoby uzależnione od tytoniu po pomoc mogą zgłosić się do lekarza rodzinnego lub specjalistycznych poradni. Rzucanie palenia to proces, który rozpoczął się w chwili, w której zaczęłaś lub zacząłeś rozważanie: a może rzucić?

Nie każdy potrafi sobie z nim poradzić jednak sam. Jeśli chcesz skonsultować się ze specjalistą, zadzwoń do Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym - tel. 801 108 108. Dla telefonów komórkowych 22 211 80 15.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%