Zamknij
REKLAMA

Dla kogo terapia ?

18:03, 12.05.2022 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

W ostatnich latach terapia stała się popularna. Coraz więcej osób decyduje się na pomoc psychologa bądź psychoterapeuty. Ludzie do gabinetu przychodzą z różnymi problemami: nerwice, różne zaburzenia czy depresja. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej.
 

Terapia grupowa bądź indywidualna?

Terapia indywidualna to forma pomocy, gdzie konsultacje psychologiczne odbywają się w celu poprawy funkcjonowania pacjenta.  Spotkania z terapeutą odbywają się w określonym czasie, a przez rozmowę zwiększana jest jego świadomość. Psycholog dobiera odpowiednią metodę, która ma mu pomóc w przezwyciężeniu trudności oraz problemów. W czasie trwania terapii pacjent odbywa podróż w głąb siebie, która pomaga mu lepiej poznać siebie i swoje emocje.   

Podczas terapii grupowej budowane są relacje, które są oparte na pracy w grupie. Tym różnią się te obie formy terapii. Pierwsza skupia się na budowaniu relacji pomiędzy pacjentem a terapeutą, a druga to relacje psychoterapeuty oraz grupy i pomiędzy uczestnikami terapii. Istnieje też terapia par, gdzie pracuje się nad relacjami dwóch osób, a psychoterapeuta uzależnień pomaga walczyć z nałogami. Więcej informacji  w tym temacie znajdziesz na  https://rodzinaodnowa.waw.pl/


Terapia psychologiczna - dla kogo? 

Warto podjąć leczenie, gdy towarzyszą nam zaburzenia osobowości oraz zaburzenia zachowania. Dorosłe osoby, które pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych, powinny pomyśleć o terapii. Terapia DDA to spotkania z psychoterapeutą, który pomoże zmierzyć się  trudnymi zachowaniami w rodzinie.  W gabinecie, będziemy można porozmawiać o swoich trudnościach w życiu codziennym. Osoby DDA skarżą się na szereg problemów, takie jak: słabe samopoczucie, poczucie lęku, niskie poczucie wartości, a nawet depresję. Poza tym unikają relacji międzyludzkich, a w konsekwencji mają problemy w pracy bądź w związkach. Podczas psychoterapii można zminimalizować te problemy. Popularną formą pomocy terapeutycznej dla osób DDA jest terapia grupa.( https://rodzinaodnowa.waw.pl/dda-ddd/)


Kiedy warto odwiedzić gabinet psychoterapii?

Dla pacjentów z kryzysem po rozstaniu powstała specjalna grupa. Pacjentom, którzy nie potrafią pogodzić się z nową sytuacją, doświadczają kryzysu związanego z rozstaniem, przyda się taka forma wsparcia. Rozstanie to przełomowe przeżycie, które często jest bardzo stresujące oraz trudne. Czasem jest też szansą na ucieczkę z nieszczęśliwego związku. Warto w tym momencie zasięgnąć pomocy u specjalisty. Niektórzy z nas reagują dobrze, na taką sytuację i nie potrzebują wsparcia psychologów, ale część nie.(https://rodzinaodnowa.waw.pl/grupa-terapeutyczna-kryzys-rozstanie/).  

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%