Zamknij
REKLAMA

Turbo ma 40 lat. Jubileuszowy koncert w Pile

08:51, 17.02.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

21 lutego w Klubie Muzycznym "Barka" w Pile wystąpi legenda polskiego heavy metalu, grupa Turbo.

W 2020 roku Turbo obchodzi 40-lecie istnienia, a koncert w Pile będzie jednym z pierwszych w ramach świętowania tego jubileuszu. Zespół zaprezentuje program przekrojowy, podsumowujący swoją 40-letnią działalność. Pojawią się utwory z większości wydawnictw Turbo, stąd każdy kto przyjdzie na koncert znajdzie coś dla siebie.

Grupa powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu, a jej liderem jest wybitny polski gitarzysta Wojciech Hoffmann. Zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce, biorąc udział w wielu istotnych festiwalach rockowych i metalowych. Kilkukrotnie wyjeżdżał koncertować poza granice Polski, m.in. do Austrii, Czech, Irlandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a ostatnio do Rosji.

W trakcie swojej kariery zespół grał na tej samej scenie m.in. Hanoi Rocks, Pretty Maids, Helloween, Running Wild, Overkill, Kreator, Citron, Sepultura, Deep Purple, Uriah Heep.

Formacja posiada w swoim dorobku sporo wydawnictw, w tym dwanaście albumów studyjnych. Są wśród nich tak ważne płyty, jak "Dorosłe dzieci", "Kawaleria szatana", "Ostatni wojownik", "Strażnik światła". Ostatnią płytą studyjną grupy jest "Piąty żywioł". Obecnie zespół przygotowuje wydanie płyty podsumowującej 40 lat działalności - album ukaże się w 2020 roku.

Tego dnia w klubie "Barka" Turbo będzie wspierane przez formację Ribs In Coke. To emocjonalnie szczery zespół rockowy, o mocnym brzmieniu i niepretensjonalnie świeżym podejściu do gatunku. Grupa pięciu muzyków wywodzących się z różnych innych projektów, ma na koncie koncerty na małych i dużych scenach z wielkimi polskiej branży muzycznej. Komponując własną muzykę opierają się na wyszukanych brzmieniach gitar czy mocnej i zgranej sekcji. Niebanalne teksty pisane w naszym ojczystym języku oddają w pełni odbiór świata widzianego oczami wokalisty.

Ribs In Coke to kombinacja pięciu charakterów, które - choć tak różne - łączy jedno: muzyka. Od trzech lat grupę tworzą: Bartosz (Bartłomiej) Kułaczewski - wokal, Andrzej Kossewski - bas, Darek Powchowicz - gitara, Marcin Stawujak - gitara, Wiesław Olszewski - perkusja.

Otwarcie drzwi do klubu nastąpi o godzinie 19.00. O godzinie 20:00 na scenę wyjdzie Ribs in Coke, a godzinę później Turbo.

Bilety: 40 zł przedsprzedaż / 43 zł w internecie / 50 zł w dniu koncertu.

Po koncercie tradycyjne After Party z DJ Neonem. Wstęp wolny.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

pustakpustak

2 3

To jakieś disco-polo? 09:25, 06.02.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

abcabc

4 0

Widzę, że nick zgodny z rzeczywistością. 14:02, 06.02.2020


TomekTomek

2 0

Ogarnij się pustak...i zerknij w wyszukiwarkę ? 15:27, 07.02.2020


cyrulikcyrulik

0 0

Ci trzej włochaci mogliby przekazać łysoniowi po pęku włosów. Miałby cieplej. 21:10, 09.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%