Zamknij
REKLAMA

Jazz stracił Przyjaciela. Zmarł Wiesław Wasielewski

19:44, 25.05.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj w wieku 71 lat zmarł Wiesław Wasielewski - wieloletni prezes Klubu Miłośników Muzyki "Astry" w Chodzieży, współtwórca chodzieskich warsztatów jazzowych.

"Trudno w krótkich zdaniach powiedzieć o wszystkich zasługach Pana Wiesława dla tej poważanej, letniej szkoły jazzowej, jak i dla naszej instytucji i chodzieskiego świata kultury, ale też całego polskiego ruchu jazzowego i kilku pokoleń jego przedstawicieli w Polsce i poza jej granicami. Wiesław Wasielewski nie tylko był współpomysłodawcą chodzieskich warsztatów, jako prezes Klubu Miłośników Muzyki "Astry" i członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, ale i ich organizatorem, mentorem i przyjacielem, od początków tej imprezy, do dziś, przez 50 lat. Był z warsztatami, zarówno w dobrych dla nich chwilach, jak i w tych złych, poświęcając im swój każdy wolny czas, jako społecznik, ale również jako radny Rady Miejskiej w Chodzieży IV kadencji i przewodniczący jej komisji kultury i sportu. Jego odejście, to największa strata w historii chodzieskich warsztatów" - napisano na stronie Chodzieskiego Domu Kultury.

Pożegnanie Wiesława Wasielewskiego nastąpi w środę 29 maja - o godzinie 10.00 zostanie odprawione nabożeństwo żałobne w kościele św. Floriana w Chodzieży, o godzinie 11.00 rozpocznie się pogrzeb na chodzieskim cmentarzu, spod dolnej kaplicy.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Ania22Ania22

0 0

Hej, chciałabym tym sposobem spotkać fajnego chłopaka na resztę życia. Ja 25 letnia przy talii blondynka po nieudanym związku, wiek nie gra roli, jesteś samotny ? Pisz do mnie w serwisie: www.czatkobiet.pl 18:42, 26.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone