Zamknij

Bank Spółdzielczy w Wysokiej świętuje dziś 75. urodziny!

22:39, 19.11.2022 msz Aktualizacja: 22:50, 19.11.2022
Skomentuj

"Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas" - to motto Flory Edwards przyświecało jubileuszowej gali z okazji 75-lecia Banku Spółdzielczego w Wysokiej.

Mimo dzisiejszego przedwczesnego ataku zimy, na urodziny wysockiego banku do restauracji "Pokusa" przybył tłum gości.

- Naszym bezcennym skarbem jest 75 lat tradycji. To na jej podstawie budujemy solidność banku i jego nowoczesność - mówił Maciej Wojczyński, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Wysokiej. - Mogę być dumny, bo nasza praca to nie tylko wyniki, ale przede wszystkim relacje z naszą lokalną społecznością. Dlatego to spotkanie jest dedykowane klientom, przyjaciołom, a przede wszystkim pracownikom banku: tym obecnym oraz tym na zasłużonej emeryturze. To oni w codziennym trudzie tworzyli i tworzą wartości, którymi chcemy się dzielić, takie jak wspólna praca, szacunek, lojalność, otwartość na drugiego człowieka oraz wzajemna życzliwość. Dzięki tym wartościom dzisiaj tu jesteśmy i możemy świętować nasze urodziny.

- Jaka będzie nasza przyszłość? Wierzę, że będzie pomyślna, że zbudujemy ją wspólnym wysiłkiem pracowników i klientów. Życzę nam po pierwsze kolejnych jubileuszy w przyszłości, po drugie - by nasz bank dalej wspaniale się rozwijał dla dobra nas wszystkich. Prywatnie zaś życzę Państwu przede wszystkim zdrowia i stabilizacji w tych ciężkich dla wszystkich czasach - dodał prezes.

- Każdy udziałowiec naszego banku jest jego współwłaścicielem. Każdy ma tak samo ważny jeden głos - podkreślił Maciej Wojczyński. - W czasach postępującej komercji ginie, niestety, idea na której zbudowana jest spółdzielczość. Dla nas nie wyniki i nie słupki są najważniejsze. Najważniejszy jest człowiek. I takiej postawie nieprzerwanie w swej działalności hołdujemy.

Dzieje wysockiego banku przedstawił Karol Borucki, emerytowany nauczyciel historii, były przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wysoka, który na koniec swego wystąpienia pokusił o osobisty akcent.

- W 2001 roku założyłem w gimnazjum Klub Europejski. W ekspresowym tempie zgłosiło się do niego 80 uczniów. Kiedy zwróciłem się do władz banku o wsparcie, nigdy nie spotkałem się z odmową. Historią banku, którą przygotowałem na dzisiejszą uroczystość, chcę się za tamtą pomoc odwdzięczyć.

- Gdyby nie banki spółdzielcze powstałe w okresie zaborów, być może o wiele trudniej byłoby odzyskać Polsce wolność po pierwszej wojnie. Dziś są to instytucje dla każdego człowieka. Tu można umówić się na osobistą rozmowę z prezesem czy przewodniczącym rady nadzorczej, a nie z piątym doradcą pełnomocnika zarządu, jak ma to miejsce w wielkich korporacjach - powiedział Waldemar Witkowski, zastępca przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej.

75-lecie banku było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień zasłużonym spółdzielcom.

Odznaką "Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego" uhonorowano Barbarę Cholaszczyńską, Kwirynę Wisiorek, Marię Wrzeszcz, Małgorzatę Balicką, Jolantę Wasilewską, Halinę Waśkowiak, Krystynę Jankowską, Barbarę Kantorowską, Elżbietę Kurek, Irenę Michalską-Łuksztet, Alinę Balicką i Antoniego Wysockiego.

"Złotą Odznakę Spółdzielczość Polska", nadawaną przez Zarząd Krajowej Rady Spółdzielczej, otrzymali: Elżbieta Gromotka-Romińska (wieloletnia dyrektor BS w Wysokiej, tego dnia także solenizantka), Zofia Banasik, Kazimiera Karabasz, Jadwiga Kamińska, Jan Winiarski, Jan Szafranek i Józef Adamczyk.

Wyróżnienia Banku Polskiej Spółdzielczości trafiły do Jana Szafranka i Jana Winiarskiego (odznaczenia złote), Haliny Waśkowiak i Józefa Adamczyka (odznaczenia szmaragdowe) oraz Elżbiety Gromotka-Romińskiej, Zofii Banasik, Antoniego Wysockiego i Mieczysława Zaremby (odznaczenia diamentowe).

Wśród wielu życzeń, jakie tego wieczoru przyjął prezes Maciej Wojczyński, były m.in. gratulacje od samorządu gminy Wysoka reprezentowanego przez burmistrza Artura Kłysza oraz samorządu powiatu pilskiego w osobie starosty Eligiusza Komarowskiego.

Gali towarzyszyła wystawa "Zachowajmy do zapomnienia…", składająca się z archiwalnych zdjęć z historii banku. Wcześniej fotografie te mogli oglądać klienci, którzy w tygodniu poprzedzającym galę odwiedzili siedzibę banku. Czekały też tam na nich okolicznościowe gadżety oraz słodki poczęstunek.

W części artystycznej wystąpił Kwartet Obsession - kabaret muzyczny stworzony przez absolwentki Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Po nim uczestnicy spotkania zasiedli do uroczystej kolacji.

W trakcie gali można było wesprzeć datkiem leczenie Michała Nowaka - 18-letniego mieszkańca Wysokiej, który zmaga się z ciężkim przypadkiem guza mózgu.

(msz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MaxMax

2 0

Z obiektywnego punktu widzenia ten bank to totalna porażka. Za prowadzenie konta opłata, za likwidację konta opłata, za posiadanie karty lokalnej opłata, za przelew internetowy opłata. Jest wiele banków, które nie pobierają tych opłat a jeszcze np. zwracają 1% lub 2% za opłacanie rachunków. Nie wiem dlaczego ktoś chciałby mieć konto w takim banku ale jak widać chętnych nie brakuje. 11:26, 22.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%