Zamknij
REKLAMA

Filmy o trzęsieniu ziemi

16.41, 16.02.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Jesienny wieczór możemy przeznaczyć na kasyno bez depozytu bądź też gry online. Jednak dobrym pomysłem może być także zobaczenie ciekawego filmu. Naszą propozycją na dziś jest kino katastroficzne, a dokładniej filmy związane z trzęsieniami ziemi. Oto nasza lista ciekawych propozycji.


Lo Imposible

Niemożliwe to film z 2012 roku, który opowiada losy pewnej rodziny, która spędza święta w Tajlandii w 2004 roku. Maria, Henry wraz z 3 dzieci przebywają w nadmorskim kurorcie, gdy dochodzi do tsunami będącego następstwem wcześniejszego trzęsienia. Ogromne fale wdzierają się w głąb lądu, rozdzielając rodzinę. Przez większą część czasu obserwujemy ranną Marie i jej najstarszego syna Lucasa, który musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Najpierw jesteśmy świadkami dewastującego ataku, potem walki o życie, a następnie o znalezienie ratunku. Choć film skupia się głównie na rodzinie, to w tle możemy również śledzić dramaty innych ludzi. Warto dodać, że film został oparty na historii prawdziwej rodziny, a w roli Lucasa na ekranie zadebiutował Tom Holland, którego dziś znamy z nowego wcielenia Spider-Mana. Ponadto w filmie występują Naomi Watts oraz Ewan McGregor.


San Andreas

San Andreas to film katastroficzny z 2015 roku z Dwayne’em Johnsonem w roli głównej. To także uskok transformacyjny, który biegnie pod zachodnią i południową Kalifornią. Od lat naukowcy snują teorie o wielkim trzęsieniu ziemi, do jakiego może dojść z jego udziałem. Właśnie takie fikcyjne wydarzenia zostały ukazane w filmie Brada Peytona. Jego głównym bohaterem jest Ray, który pracuje jako pilot-ratownik. Jest on świadkiem ogromnego trzęsienia ziemi, po którym następują kolejne tragiczne wydarzenia. Decyduje się zatem ruszyć w podróż, aby uratować swoją córkę i byłą żonę. San Andreas to typowe kino katastroficzne nastawione na ogromne zniszczenia, spektakularne sceny akcji. Nie jest to co prawda kino najwyższych lotów, ale na luźny wieczór z popcornem wręcz idealne.


Bølgen

Fala to przykład europejskiego kina katastroficznego. W wyniku trzęsienia ziemi dochodzi do osunięcia się fiordu Geirangerfjord w górzystym terenie Norwegii. Naukowcy odkrywają, że w wyniku tego powstaje ogromna fala, która zmierza w kierunku pobliskiego miasteczka. Jeden z naukowców, Kristian, ma zaledwie kilkanaście minut na uratowanie jak największej liczby mieszkańców, wśród których są także członkowie jego rodziny.


Pan-do-ra

Tym razem przenosimy się do Korei Południowej. Poznajemy tu mieszkańców pewnego miasteczka, obok którego mieści się elektrownia atomowa. Władze obiektu za bardzo nie respektują przepisów BHP, co kończy się kilkoma groźnymi wypadkami. Najgorsze jednak dopiero ma nadejść. Dochodzi do potężnego trzęsienia ziemi, które narusza strukturę reaktora. Wybucha pożar oraz następuje emisja groźnego promieniowania. Wydarzenia na ekranie śledzimy głównie z perspektywy pracowników elektrowni, jak i mieszkańców okolicznych miejscowości.


Earthquake

Na koniec zaś mamy przykład klasyki gatunku, czyli filmu z 1974 roku z doborową obsadą. W Los Angeles dochodzi do trzęsienia ziemi. Mieszkańcy są jednak przyzwyczajeni do takich sytuacji, więc uważają to za normalne wydarzenie. Zdaniem sejsmologów jest to jednak zapowiedź o wiele większego trzęsienia, które może zniszczyć miasto. I tak właśnie się dzieje. W wyniku ogromnej siły, dochodzi do zawalenia się budynków, pożarów, innych zjawisk. Wydarzenia te obserwujemy z perspektywy kilku bohaterów, którzy starają się przeżyć w tych trudnych warunkach. W rolach głównych wystąpili tutaj: Charlton Heston, Ava Gardner, George Kennedy, Walter Matthau, Lorne Greene, Geneviève Bujold.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%