Zamknij
REKLAMA

To nie wina Sasina? A więc kogo?

10:08, 12.05.2020 | Mariusz Szalbierz
Skomentuj
REKLAMA

- Sasin, co wy tam palicie?
- Pakiety wyborcze.

Żartem, nawiązującym do "Psów" Pasikowskiego, politycy opozycji piją do wicepremiera Jacka Sasina, po którego "przygotowaniach" wyborów korespondencyjnych pozostało 30 milionów bezużytecznych pakietów wyborczych.

Sasin od dwóch miesięcy był twarzą wyborów prezydenckich od strony organizacyjnej. To on powtarzał jak mantrę, że wybory muszą się odbyć 10 maja, to on zlecił druk pakietów do głosowania, to on zapewniał, że pakiety trafią do wyborców przed 10 maja, to on mówił: "Ustawa nie obowiązuje, zgoda, ale zakładamy, że będzie obowiązywać".

Dzisiaj - po niepotrzebnie straconych grubych milionach złotych - Janusz Kowalski, zastępca Sasina w Ministerstwie Aktywów Państwowych, komunikuje: "Minister Jacek Sasin nie miał nic wspólnego z organizacją wyborów. Nie wydał w tej sprawie żadnych decyzji. Jego jedyną rolą jest to, że nadzoruje Pocztę Polską. Wszystkie decyzje podejmował premier Mateusz Morawiecki".

Resort Sasina przesłał nawet mediom specjalne oświadczenie: "Ministerstwo Aktywów Państwowych nie odpowiada za druk kart wyborczych ani za przygotowanie pakietów do głosowania korespondencyjnego. Nie wynajmowało też żadnych prywatnych firm do ich przygotowania. To Poczta Polska prowadzi czynności zmierzające do przygotowania wyborów w trybie korespondencyjnym na podstawie decyzji Premiera Mateusza Morawieckiego z dnia 16 kwietnia".

Nie od dziś wiadomo, że sukces ma wielu ojców, a porażka najczęściej jest sierotą. Nic więc dziwnego, że tak ogromny blamaż politycy odrzucają od siebie jak gorący kartofel.

(Mariusz Szalbierz)

Redaktor naczelny Faktów Pilskich. Pasjonat i propagator rodzimego bluesa. Współautor encyklopedii „Blues w Polsce” oraz trzech edycji 5-płytowych „Antologii Polskiego Bluesa”. Publicysta muzyczny i juror festiwali bluesowych

Mariusz Szalbierz

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

witcherwitcher

4 4

Saświn skrył się,,za ostrym cieniem mgły" 🤣 20:56, 12.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA