Zamknij
REKLAMA

"Polski Ład" trafia do wszystkich

11:28, 20.11.2021 | Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP
Skomentuj
REKLAMA

"Polski Ład" budzi emocje. Modernizacja oczyszczalni ścieków czy budowa nowego przedszkola to dla wielu samorządów inwestycja ponad siły lokalnego budżetu. Właśnie dlatego powołany został Program Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Do wszystkich gmin i powiatów w naszym regionie trafi ponad 200 milionów złotych. Wspomniane przedszkole powstanie np. w gminie Tarnówka. Koszt to 5 milionów złotych. Tyle wynosi kilkuletni budżet inwestycyjny gminy. Gdyby nie wsparcie rządowe, nigdy by ten potrzebny obiekt nie powstał.

Na przedszkola lub żłobki postanowiły przeznaczyć otrzymane środki również Szydłowo, Złotów czy Wągrowiec. Oczyszczalnie ścieków i instalacje wodno-kanalizacyjne to zmora wójtów. Są niezwykle kosztowne, a jednocześnie mało widoczne na co dzień, więc niezbyt chętnie budowane lub remontowane. Dlatego bardzo wiele z nich jest w fatalnym stanie i niebawem grozi katastrofą. Ekologiczną i społeczną. 10 milionów złotych na modernizację oczyszczalni w Okonku to "manna z nieba" dla tej najbardziej na północ wysuniętej gminy Wielkopolski.

Nasi adwersarze zarzucali nam, że środki będą trafiać głównie do gmin związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Kolejny raz udowodniliśmy, że opozycja nie ma racji. Ponad 20 milionów złotych trafi na modernizację stadionu żużlowego i remont ulicy Młodych w Pile. Takie inwestycje wskazał we wniosku prezydent miasta. Niestety nie starczyło mu przyzwoitości, aby rzetelnie poinformować mieszkańców o rządowym wsparciu z "Polskiego Ładu". Pewnie dlatego, że kilka dni przed ogłoszeniem wyników protestował przeciwko tym korzystnym dla większości Polaków i samorządów zmianom. Ale my się nie obrażamy. Do Piły trafią kolejne miliony złotych m.in. na drogi. Tak samo jak do innych gmin zarządzanych przez włodarzy z Platformy Obywatelskiej - Chodzieży czy Łobżenicy.

"Polski Ład" jest finansowany ze środków krajowych, a nie unijnych. Jego realizacja nie jest zagrożona. Niebawem kolejny nabór. Wszystkim gminom i powiatom życzę złożenia dobrych wniosków. Dzięki nim poprawi się komfort życia mieszkańców, a lokalne firmy utrzymają wysoki poziom zatrudnienia.

(Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP)

Polityk i samorządowiec, poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Absolwent Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie.

Marcin Porzucek

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

pp

1 1

pięknie ,pięknie ale po ,co ten prowokujący ton 11:57, 20.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a kto wam to da ? a kto wam to da ?

4 2

PiS da ! 12:49, 20.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SuperSuper

4 9

👍 15:14, 20.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AA

4 2

To nie polski ład tylko bałagan 14:58, 21.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%