Zamknij
REKLAMA

Naturalna selekcja???

16:45, 23.11.2021 | Antoni Styrczula
Skomentuj fot. KPRM
REKLAMA

Nie jestem zwolennikiem spiskowych teorii, ale obserwując co robi, a właściwie czego nie robi, rząd w sprawie zwalczania kolejnej fali pandemii koronawirusa tylko takie tłumaczenie przychodzi mi do głowy. Przyznaję, dość radykalne.

Zapewne tak jednak nie jest i rząd ma argumenty, którymi może poprzeć niewprowadzenie jakichkolwiek restrykcji, zwłaszcza dla osób niezaszczepionych. Bo to one są teraz głównym pasem transmisyjnym wirusa i to one masowo chorują i umierają.

A tyle było obietnic wcześniej. Minister Niedzielski mówił dostępie do: kin, teatrów, restauracji itd. wyłącznie dla osób zaszczepionych. Podobnie jak to się dzieje w prawie wszystkich państwach UE. Dziś jednak zmienił zdanie i powtarza jak mantrę, że miejsc w szpitalach jest sporo i starczy dla wszystkich.

Rząd też nie bierze pod uwagę rekomendacji Rady Lekarskiej przy premierze. Jej członkowie w telewizjach narzekają, że są w sytuacji przysłowiowego chłopa, który mówił do obrazu, a obraz do niego ani razu. Może zresztą i coś mówi, ale słuchać nie chce.

Rozumiem, że wprowadzenie kolejnego lockdownu byłoby zarzynaniem naszej gospodarki, która i tak ledwo dyszy, o czym świadczy blisko 7% inflacja i niski kurs złotego. Może się jednak okazać, że za miesiąc nie będzie innego wyjścia, kiedy liczba zachorowań sięgnie 50 tysięcy dziennie.

A przecież można tego uniknąć wprowadzając rozwiązania z powodzeniem stosowane w innych krajach. Po pierwsze, wprowadzenie i egzekwowanie paszportów covidowych dla chcących uczestniczyć w imprezach publicznych. Po drugie, wprowadzenie obowiązku szczepień dla wszystkich pracowników, we wszystkich sferach mających bezpośredni kontakt z klientami. Lekarzy, pracowników handlu, urzędników administracji publicznej itd. Po trzecie, wprowadzenie zakazu przemieszczania się w regionach o najwyższym wzroście zachorowań.

To tylko niektóre z rozwiązań, które ad hoc można i trzeba wprowadzić w życie. Czego zresztą domagają się sami lekarze. Rząd nie może kierować się wyłącznie ewentualnością spadku poparcia lub ulicznymi protestami, gdyby takie zaostrzenia zostały wprowadzone. To jest po prostu asekuranctwo i brak odpowiedzialności w myśli powiedzenia " przyjdzie walec i wyrówna ".

Tylko co premier i minister Niedzielski powiedzą bliskim tych pacjentów np. onkologicznych, którzy zmarli bo szpitale, przeładowane chorymi na Covid, nie chcą ich przyjmować. Rząd daje jedną ręką 500 plus, bo przyrost naturalny spada, a drugą ręką i przez zaniechanie jednocześnie likwiduje z powierzchni kraju duże miasto.

Pokrętna to logika i jej nie rozumiem, premierze Morawiecki.

(Antoni Styrczula)

Opinii publicznej kojarzę się jako rzecznik prasowy Prezydenta RP, a także dziennikarz radiowo-telewizyjny i prasowy. Od wielu lat zajmuję się szkoleniami i doradztwem w zakresie public relations i marketingu politycznego. Jestem ekspertem w kreowaniu wizerunku firmy w e-przestrzeni i social mediach oraz zarządzaniu informacją w sytuacjach kryzysowych. W wolnych chwilach podróżuję, przede wszystkim do Azji.

Antoni Styrczula

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (11)

XX

7 18

Niech tylko rząd spróbuje wprowadzić jakiekolwiek restrykcje dla osób niezaszczepionych, to zobaczycie to czego nie pokazują w głównym ścieku medialnym. 17:50, 23.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

******

5 0

Nie strasz, nie strasz, bo się ze...sz. 19:03, 23.11.2021


***** ******** ***

7 4

gdy brakuje słów niech przemówią gwiazdy 22:45, 23.11.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Gęś WyścigowaGęś Wyścigowa

3 0

* ***** ****** *** ****T.
o kurva szatan nie kogut. 18:00, 24.11.2021


ww

0 1

i konfederację ! 22:36, 25.11.2021


SzamanSzaman

3 8

Skoro mamy się wzorować na krajach zachodnich niech będzie to Dania czy Szwecja. Jakoś bez zarzynania gospodarki poradzili sobie z problemem.
Skoro lockdawny nie pomagają jaki jest sens ich wprowadzania ?!
Na to mogą odpowiedzieć tylko panicznie wystraszeni covidianie.

Kto jest panem strachu, jest panem ludzkich serc.
A dla wszystkich bojących się żyć normalnie są 2 wyjścia, zostań w domu lub umrzyj. 07:35, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ww

1 3

Rząd Matołuszka liczy na to,że jak taki antyszczepionkowiec zakazi się i jakimś cudem przeżyje to w drodze rewanżu w następnych wyborach zagłosuje na PiS,a nie na konfederację 🤣 15:34, 24.11.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

pp

1 1

Donald demolka na cud też niech nie liczy 09:44, 25.11.2021


ww

1 1

wiara w cuda to domena katołków-matołków🤣 22:37, 25.11.2021


Pytanie granicznePytanie graniczne

1 1

Naturalna selekcja jest w przypadku, gdy kleryk dochodzi do decyzji porzucenia wcześniejszego postanowienia i oddaniu się służbie panu Bogu, bo zachciało mu się bzykać. Wówczas naturalnie odchodzi od stanu duchownego i dyma. 18:06, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pp

3 4

No dooobra Donald wierzy w czary mary ,hokus pokus, abrakadabra 15:51, 26.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%