Zamknij

MSZ to nie pogotowie ratunkowe, czyli ewakuacja na krzywy ryj z Bliskiego Wschodu

Antoni Styrczula Antoni Styrczula 16:33, 10.03.2026 Aktualizacja: 16:00, 10.03.2026
1 MSZ to nie pogotowie ratunkowe, czyli ewakuacja na krzywy ryj z Bliskiego Wschodu Sanktuarium Złota Kopuła na Skale w Al-Kuds (Jerozolimie)

Po ataku na Iran, na Bliski Wschód wyjechało kilkuset Polaków, mimo ostrzeżeń MSZ, że nie wolno tam lecieć. Sikorski ma rację twierdząc, że nie będzie ich ewakuował. Bo niby czemu za ewakuację durniów mamy wszyscy płacić. Niech płacą sami.

Wyjazd w strony wysokiego ryzyka zawsze jest niebezpieczny.

Zwłaszcza kiedy nad całym Bliskim Wschodem latają rakiety i drony.

Przekonałem się o tym wielokrotnie na pograniczu-turecko syryjskim.

Z drogi, którą wzdłuż granicy za Harranem jechaliśmy taksówką, widać było dym z palących się domów oraz słychać ich huk.

Nasz kierowca bał się podjechać na inne stanowisko archeologiczne, które chcieliśmy obejrzeć bo odłamki lub pocisk mogły nam spaść na łeb.

I miał rację.

Bo bezpieczeństwo jest najważniejsze.

W Jerozolimie podczas intifady w dwutysięcznym roku dostaliśmy się przy Ścianie Płaczu pod ostrzał granatów hukowych izraelskiego wojska i kamieni, które od strony Kopuły na Skale, z góry, rzucali Palestyńczycy.

Nie ryzykowaliśmy celowo, po prostu źle odczytaliśmy wskazanie policjanta kierującego ruchem.

Nigdy, czy to w Indiach, Iranie, Turcji, Izraelu itd., nie ryzykowaliśmy świadomie naszym życiem, bo ma się je tylko jedno.

W ostateczności korzystaliśmy z pomocy polskich placówek konsularnych.

Rozumiem, że można było ewakuować Polaków z Bliskiego Wschodu, którzy nie z własnej winy utknęli na lotniskach w Dosze czy Dubaju.

Choć koszty takich ewakuacji są olbrzymie.

Rozumiem też, że ktoś - mimo apeli MSZ - ma w dupie własne i swoich dzieci bezpieczeństwo.

Nie można nikomu tego zabronić.

Chce dostać w łeb, to niech dostanie.

Ale, w razie potrzeby ewakuacji , powinna ona być dla nich płatna.

Albo niech dadzą sobie radę sami.

Bo na krzywy ryj to można się napić na imprezie nieznajomych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

dzisiaj dzisiaj

0 0

kolejna miesięcznica największej katastrofy komunikacyjnej w historii Polski,którą spowodowali Kaczyńscy,Błasik,Duda i Sasin,a pilot który odmówił kiedyś Kaczyńskiego lotu w środek wojny i który go zwolnił lata sobie do dzisiaj .

18:21, 10.03.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%