Zamknij
REKLAMA

Tyle zarobisz w księgowości w Bydgoszczy! Mamy najnowsz

08:15, 12.08.2021 | materiał partnera
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Praca w księgowości duża odpowiedzialność. Zadanie to wymaga znajomości wielu przepisów i regulacji prawnych. Wśród pracowników to jednak poszukiwana profesja. Sprawdź najnowsze oferty z Bydgoszczy i bądź na bieżąco. 

Księgowa w Bydgoszczy to zawód niezwykle poszukiwany. Na portalach ogłoszeniowych co rusza pojawiają się nowe oferty pracy. Zapotrzebowanie na osoby biegle poruszające się w przepisach prawa podatkowego jest duże. Pracodawcy mają jednak swoje wymagania, co do przyszłego pracownika. Jesteś w stanie je wypełnić? Sprawdź, czego oczekują.

Odpowiednie wykształcenie

Bez tego ani rusz. Choć można pełnić obowiązki księgowej po szkole średniej i ukończeniu odpowiednich kursów to obecnie pracodawcy wymagają jednak wyższego wykształcenia. Oczekują od przyszłych pracowników, że będą dysponowali dyplomem ukończenia studiów na kierunkach ekonomicznych i bankowe np.  finanse i rachunkowość, ekonomię lub zarządzanie. Ciekawym rozwiązaniem są także studia podyplomowe, które pozwolą na rozszerzenie wykształcenia i nabranie doświadczenia. Jak wiemy "po dyplomówka" wiąże się z koniecznością odbycia praktyk w konkretnej firmie. 

Wiedza to klucz

Pracodawcy zatrudniając osoby na stanowisku księgowej oczekują także specjalistycznej wiedzy. W tym wypadku konieczna jest znajomość przepisów prawa podatkowego oraz rachunkowego, w szczególności przepisów i praktyk w obszarze podatku VAT, w tym JPK. Chcą również, by pracownicy na bieżąco śledzili nowelizacje i projektowane zmiany w prawie. Praca w tym zawodzie to ciągły rozwój, dlatego wielu pracodawców oferuje możliwość dofinansowania do podnoszenia kwalifikacji na różnego rodzaju kursach czy studiach podyplomowych. 

Chcą doświadczenia

Często pracodawcy zwracają także uwagę na doświadczenie. To niezwykle istotne w przypadku aplikowania na stanowiskach np. głównych księgowych. Wtedy niezbędne jest wykazanie się np. pracą ze spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością czy ogólnym prowadzeniu księgowości przez kilka lat. 

Specjalistyczne programy

Nowoczesny księgowy w swojej pracy używa wielu narzędzi. W wielu firmach konieczna jest znajomość obsługi specjalistycznych programów księgowych. Pracodawcy jako te najpopularniejsze i najczęściej używane wskazują programy - Symfonia, Optima i Płatnik. Ponadto liczą na  znajomość najpopularniejszych pakietów biurowych. W tym przypadku jest to pakiet Office, w którym szczególny nacisk kładziony jest na Microsoft Excel. Znajomość tego programu jest wręcz niezbędną, bo korzystanie z odpowiednich funkcji arkusza zdecydowanie przyspiesza pracę. 

Język obcy 

Duże firmy księgowe, korporacje, ale też coraz więcej małych biur rachunkowych od swoich nowych pracowników wymaga znajomości języka obcego. Najpopularniejszym językiem jest angielski. Wynika to z faktu globalizacji i pracy dla klientów na całym świecie. Przedsiębiorstwa podejmują różne współprace, prowadzą zagraniczne projekty, a księgowy zdarza się, że musi obsługiwać klienta w języku obcym. 

Księgowy to też doradca

W XXI wieku praca księgowego nie sprowadza się jedynie do wertowania sterty dokumentów i sumowania kolejnych cyfr na kalkulatorze. Ta praca zdecydowanie wykracza poza ramy prowadzenia dokumentacji finansowej. Księgowa to osoba najwyższego zaufania w firmie. Można powiedzieć - "prawa ręka" szefa. Ma dostęp do najbardziej poufnych informacji. To dyrektor finansowy i analityk. Musi być także znakomitym doradcą. W wielu firmach w zakresie obowiązków pojawia się zapis o konieczności udzielania porad i doradzaniu klientom spółki.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%