Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenie OCP - czym jest i ile kosztuje?

13:38, 08.09.2021 | materiały partnera

Planujesz rozpoczęcie działalności w branży transportowej? Jeśli będziesz bezpośrednio odpowiedzialny za transport towarów, powinieneś zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenie OCP. Choć jest nieobowiązkowe, tak jego posiadanie sprawi, że prowadzenie biznesu stanie się łatwiejsze, a i zyskasz w oczach swoich potencjalnych klientów. Czym dokładnie jest taka polisa i ile trzeba za nią zapłacić? Sprawdź już teraz!

OCP – czym jest i jak działa?

Przewoźnik, przyjmując towar od klienta, jest za niego w pełni odpowiedzialny aż do momentu zdania w docelowym punkcie dostawy. Oznacza to, że jeśli w tym czasie dojdzie do jakichś uszkodzeń, przedsiębiorca poniesienie związane z tym koszty. Ubezpieczenie OCP zapewnia ochronę na wypadek takich sytuacji. Oznacza to, że w razie powstania szkód, to ubezpieczyciel będzie zobowiązany do wypłaty stosownego odszkodowania.

Należy tutaj podkreślić, że zakres działania OCP należy dokładnie ustalić jeszcze przed podpisaniem umowy. Ubezpieczyciele zwykle proponują pakiety ochrony o bardzo podstawowym zakresie, które, zależnie od potrzeb, można dowolnie rozszerzać. Ubezpieczenie należy bowiem dostosować zarówno do charakteru danej działalności, jak i wartości ładunków oraz zagrożenia związanego z ich przewozem.

Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia OCP?

Pamiętaj, aby nigdy nie decydować się na pierwsze napotkane ubezpieczenie OCP. Jeśli chcesz, aby było opłacalne i faktycznie zapewniało Twojej firmie odpowiednią ochronę, musisz dobrze przemyśleć jego wybór. Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na:

- zakres ochrony ubezpieczeniowej – sytuacji, w których ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie,

- sumę ubezpieczenia – jest to maksymalna kwota odszkodowania,

- wyłączenia z odpowiedzialności – sprawdź, kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty pieniędzy pomimo powstania szkody.

Pamiętaj, że posiadanie ubezpieczenia OCP nie zwalnia Cię z obowiązku należytego wykonywania swoich zadań. Jeśli np. do uszkodzenia towaru dojdzie w wyniku rażących zaniedbań albo wypadku, gdzie kierowca ciężarówki był pod wpływem alkoholu, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty pieniędzy. Tak samo będzie, jeśli zostanie udowodnione, że szkody były efektem działań celowych, np. chęci wyłudzenia odszkodowania.

Ile trzeba zapłacić za OCP?

Chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztować OCP, czyli ubezpieczenie OC przewoźnika? W takim razie najlepiej już teraz zajrzyj na stronę https://solidnyagent.pl. Znajdziesz tam specjalny formularz, po którego wypełnieniu zespół ekspertów przygotuje dla Ciebie zestawienie ofert. Wyszukają najlepsze propozycje polis, dopasowane do Twoich potrzeb, wraz z kosztami oraz zakresem ochrony.

Dlaczego warto skorzystać z takiego wsparcia? Gdyż wysokość składki za OCP zależy zarówno od Twojej sytuacji, jak i indywidualnych warunków ustalonych przez ubezpieczyciela. Każda firma ubezpieczeniowa ma własne zasady wyliczania składek. Prześwietlenie wielu ofert jest więc najlepszym sposobem na odszukanie tej najlepszej.

Czy warto kupić OCP?

Z całą pewnością zakup ubezpieczenia OCP wiąże się z dodatkowym kosztem, ale zazwyczaj warto go ponieść. Ewentualne straty związane z uszkodzeniem towaru klienta lub nierzetelnym wykonaniem usługi, mogą być wielokrotnie wyższe, niż składka za polisę. Posiadanie jej zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia biznesu. Do tego poprawia wizerunek Twojej firmy – coraz więcej klientów sprawdza, czy przewoźnik ma takie ubezpieczenie!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%