Zamknij
REKLAMA

Jacy specjaliści IT są aktualnie najbardziej potrzebni?

12:52, 20.12.2021 | materiały partnera

Rynek IT charakteryzuje się niezwykłą otwartością na nowych pracowników. W niektórych przypadkach firmy preferują świeże spojrzenie, chętnie zatrudniając w swoich szeregach osoby, które dopiero ukończyły studia lub rozpoczynają swoje działania w branży. Inni zaś stawiają na sprawdzonych specjalistów, mogących poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w pracy na jednym stanowisku. Którzy z nich są obecnie najbardziej potrzebni do rozwoju tego sektora rynku w Poznaniu?

IT to nie tylko programiści!

Pierwszym skojarzeniem, jakie przywodzi na myśl termin IT, jest zawód programisty. Niewątpliwie to właśnie osoby trudniące się tą domeną stanowią główny odsetek pracowników, jednocześnie służąc za filar rynku informatycznego. Niemniej jednak całość tego sektora nie ogranicza się wyłącznie do ich pracy. Pojęcie IT jest bowiem niezwykle szerokie, obejmując zarówno zawody związane z programowaniem stron internetowych i aplikacji, jak i analityką, konsultingiem czy sprzedażą. Ze względu na dynamiczny rozwój dziedziny IT w całej Polsce, konieczne jest stałe uzupełnianie zespołów pracowniczych o specjalistów niezbędnych do osiągania dalszego postępu. Którzy z nich aktualnie są na wagę złota?

Analitycy informacji pilnie poszukiwani

W głównej mierze praca w IT opiera się na danych. Dlatego też niezbędna jest obecność osoby, która podejmie się ich profesjonalnej analizy. Obowiązek ten spoczywa na barkach Analityków Big Data lub Data Scientist, zajmujących się wyciąganiem wniosków z dogłębnie przeprowadzonych analiz. Ta stosunkowo nowa gałąź rynku IT zyskała na popularności w trakcie pandemii koronawirusa, kiedy to wiele przedsiębiorstw straciło swoją renomę poprzez nieodpowiednie dostosowanie do aktualnych warunków. Szacunkowo więc zarówno w 2021 roku, jak i w ciągu najbliższych kilku lat analitycy będą pożądanym obiektem zatrudnienia dla wielu przedsiębiorców – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Posiadasz doświadczenie jako Analityk Big Data i poszukujesz pracy w Poznaniu? Odwiedź https://theprotocol.it/filtry/poznan;wp, na której znajdziesz wyłącznie ogłoszenia z interesującej Cię dziedziny!

Wsparcie techniczne oraz cyberbezpieczeństwo w czołówce zapotrzebowania

W każdej branży istnieją zawody, na które obowiązuje niesłabnące zapotrzebowanie. W przypadku IT jednym z nich niewątpliwie jest specjalista ds. wsparcia technicznego. Do jego zadań należy obsługa oraz suport z zakresu wszelkich procesów technicznych, związanych z działaniem danej strony internetowej. Dodatkowo jest on odpowiedzialny za wdrażanie rozwiązań, służących poprawie jakości funkcjonowania stron oraz ich bieżącą obsługę. W korzystaniu z sieci – szczególnie wtedy, kiedy operuje się na niezwykle ważnych danych – istotna jest też rola cyberochrony. Tym z kolei zajmują się inżynierowie bezpieczeństwa, którzy zabezpieczają informacje przed ewentualnymi atakami w sieci, które mogłyby narazić firmę na straty.

Branża IT nie zwalnia tempa i z pewnością kolejne lata również będą należeć właśnie do niej. Tworzenie się nowych gałęzi oraz stały rozwój już istniejących sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów z danych dziedzin jest praktycznie nieustające. Dlatego też warto stale pogłębiać swoje kwalifikacje i dostosowywać się do zachodzących zmian technologicznych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%