Zamknij
REKLAMA

Jakie urządzenie wybrać do firmy: kasę fiskalną czy drukarkę fiskalną?

19:39, 25.04.2019 | materiały partnera

Każda osoba rozpoczynająca działalność gospodarczą musi sobie odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie: w jaki sposób będę prowadził/a ewidencję przychodów? Czy lepiej wykorzystywać do tego celu kasę fiskalną, czy może drukarkę fiskalną? Oba te urządzenia spełniają podobną funkcję, ale można między nimi dostrzec różnice. O wyborze konkretnego sprzętu powinny decydować przede wszystkim takie czynniki, jak: wielkość biznesu, zakres oferty (ilość usług lub produktów), liczba zatrudnionych pracowników oraz perspektywy dalszego rozwoju nowo założonej firmy. 

Kasa fiskalna i drukarka fiskalna – porównanie

Podstawowa różnica między omawianymi urządzeniami polega na tym, że kasa fiskalna jest w stanie działać samodzielnie, ponieważ sprzedaż oraz paragon są rejestrowane i wystawiane bezpośrednio na tym sprzęcie. Do obsługi drukarki fiskalnej niezbędne jest natomiast jej podłączenie do komputera i zintegrowanie z właściwym programem dedykowanym sprzedaży. Używanie kasy generuje więc niższe koszty, ale jednocześnie wymaga ona wprowadzenia danych o produktach lub usługach, co zajmuje mnóstwo czasu. Jest to dobre rozwiązanie dla małych firm, w których obsługę prowadzi jeden lub dwóch pracowników, a oferta jest mocno ograniczona. Z kolei drukarka jest połączona z konkretnym programem, więc jej obsługa w zasadzie ogranicza się jedynie do podłączenia do komputera. Będzie to zatem dobry wybór dla dużych przedsiębiorstw, zatrudniających wiele osób i posiadających bardzo rozbudowaną ofertę. Jeśli chcemy kupić dobre drukarki fiskalne Lublin jest miastem, w którym funkcjonuje kilka uznanych firm zajmujących się ich dystrybucją. Jedną z nich jest ten sklep: http://www.mezametlublin.pl/oferta/drukarki-fiskalne.

Jakie są główne przewagi drukarki fiskalnej nad kasą?

Kasa fiskalna będzie dobrym rozwiązaniem na początku naszej drogi w biznesie, ale w pewnym momencie przestanie nam wystarczać. Okaże się bowiem, że posiada liczne wady. Po pierwsze, nie można jej wykorzystać do podglądu stanów magazynowych. Nie pozwoli nam więc np. przeprowadzić żadnych ważnych analiz dotyczących sprzedaży. Po drugie, nie można bezpośrednio za jej pomocą wystawić faktury VAT. Po trzecie, sprzęt ten nie umożliwi nam zastosowania specjalnych systemów promocyjnych i rabatowych, niezwykle istotnych z perspektywy klienta. To właśnie w tych konkretnych przypadkach można liczyć na drukarkę fiskalną, która jest znacznie bardziej funkcjonalna i pozwala na szybszy rozwój firmy. Jej serce stanowi bowiem system sprzedażowo-rozliczeniowy, zawierający bazę towarów i usług

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA