Zamknij
REKLAMA

Impreza integracyjna – czego nie robić?

11:36, 07.09.2019 | materiały partnera
Skomentuj

Firmy często organizują imprezy integracyjne dla swoich pracowników. Takie wydarzenia dają okazję do poznania osób z innych działów, z którymi nie ma na co dzień bezpośredniego kontaktu. Dzięki spotkaniom integracyjnym można nawiązać wiele cennych znajomości, wymienić opinie i doświadczenia z współpracownikami. Pomimo że na takiej imprezie panuje na ogół swobodna atmosfera, warto zachować profesjonalizm. Przedstawiamy jakich zachowań wystrzegać się podczas firmowego spotkania.

Nadmiar procentów

Podczas spotkań firmowych serwowany jest alkohol i oczywiście nikt nie wymaga od Ciebie całkowitej wstrzemięźliwości. Jednak aby nie narazić się na śmieszność lub popełnienie obfitującego nieprzyjemnymi konsekwencjami faux pas, kontroluj ilość spożywanych trunków. Jeśli upijesz się na imprezie firmowej, niekoniecznie wszyscy pomyślą o Tobie, że jesteś równym gościem. Możesz stać się obiektem wielu żenujących sytuacji i zyskać opinię osoby pozbawionej hamulców. W przypływie pijackiej fantazji możesz wypowiedzieć wiele słów, których będziesz później żałować.

Nieodpowiedni ubiór

Pamiętaj, że impreza firmowa to nie dyskoteka ani wyjście ze znajomymi na piwo. Twój strój nie powinien być przesadnie formalny, chyba że organizator zadecyduje inaczej. Najczęściej odpowiedni na spotkanie integracyjne ubiór wyróżnia prostota i swobodna elegancja.

Wielki podryw

Podczas imprezy firmowej zdecydowanie nie wypada flirtować ze współpracownikami. Jeśli podoba Ci się kolega z innego działu bądź koleżanka z biura obok, spotkanie integracyjne to nie najlepsze miejsce do okazywania swoich uczuć. Najbardziej żenująco wypadają próby podrywania dokonywane pod wpływem promili. Takie zachowanie daje okazje do złośliwych plotek na Twój temat.

Obmawianie innych uczestników

Imprezy firmowe powinny przebiegać w życzliwej atmosferze. Z pewnością nie służy jej plotkowanie i obmawianie innych osób. W szczególności głośne komentowanie ich zachowań czy strojów. Zdecydowanie nie przystoi obmawiać swoich współpracowników przed szefem.

Nieuzasadniona nieobecność

Jeśli nie masz ważnych powodów, aby nie pojawić się na imprezie integracyjnej, lepiej się na nią wybierz. Okażesz w ten sposób zainteresowanie życiem firmy oraz relacjami z innymi pracownikami. Spotkanie integracyjne może okazać się naprawdę sympatycznym wydarzeniem, podczas którego będziesz świetnie się bawić i poznasz ciekawych ludzi z pracy. Byłoby szkoda, gdybyś z niego zrezygnował.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA