Zamknij
REKLAMA

Jak napisać List Motywacyjny na staż?

11:46, 09.09.2019 | materiały partnera
Skomentuj

Coraz częściej karierę zawodową rozpoczyna staż. Zdobyć go można podobnie jak stanowisko – biorąc udział w procesie rekrutacji. Podobne są również zasady. Najpierw pisze się CV i List Motywacyjny, dokumenty dostarcza się pod wskazany adres i czeka na zaproszenie do rozmowy kwalifikacyjnej. Jak napisać CV na staż, by zdobyć go w dobrej firmie?

Gdzie szukać ofert na staż?

Serwisy pośredniczące w poszukiwaniach pracownika, jak np. Pracuj.pl bogate są nie tylko w oferty pracy, ale też w ogłoszenia o rekrutacji stażystów. Od tego bardzo często zaczyna się późniejsza praca. Pracodawca chętnie zatrzyma u siebie osobę, która świetnie poradziła sobie z powierzonymi jej zadaniami.

Planując swoją ścieżkę zawodową przeglądaj uważnie wszystkie ogłoszenia. Być może firma, w której widzisz siebie za kilka lat, już teraz potrzebuje stażysty. Jeśli była ona miejscem odbywania praktyki szkolnej lub na studiach, zapytaj o możliwość odbycia tam stażu. Jesteś osobą znaną przez zespół pracowników, a szef miał okazję poznać Twoje zalety. Masz więc duże szanse na to, że plan się powiedzie i przewagę nad rywalami, jeśli jednak będzie trzeba wziąć udział w procedurze rekrutacyjnej.

Nie lekceważ wymogu napisania Listu Motywacyjnego

Bez względu na to, czy starasz się o pracę, czy jedynie ubiegasz się o staż, podstawowym dokumentem aplikacyjnym jest CV. Zdarza się, że pracodawca wymaga od kandydatów również Listu Motywacyjnego. Myślą poważnie o danym stażu, nie lekceważ tego kryterium. Brak dokumentu może bowiem zdyskwalifikować cię z procesu rekrutacji, a powodem będzie błąd formalny. Błąd, którego łatwo uniknąć i nie zajmuje to wiele czasu.

Pamiętaj, że List Motywacyjny pomoże rekrutantowi podjąć decyzję o tym, kogo zaprosi on na rozmowę o staż. Zadbaj więc o to, by znalazły się w nim interesujące informacje o Tobie. Zachęć w ten sposób pracodawcę do poznania Ciebie w bezpośrednim kontakcie.

Co napisać w Liście Motywacyjnym na staż?

Układając treść Listu Motywacyjnego na staż nie zapomnij o zwrocie grzecznościowym i informacji o tym, jakiego rodzaju stażu dotyczy Twoja aplikacja. W treści udowodnij, że posiadasz wymaganą wiedzę i kompetencje. Wymień też powody, dla których staż powinien przypaść w udziale właśnie Tobie. Zasugeruj, jak swoje umiejętności wykorzystasz pracując na rzecz firmy. Nie zapomnij wyrazić gotowości do spotkania, a na końcu podpisz się imieniem i nazwiskiem. Poprzedź to zwrotem grzecznościowym „Z wyrazami szacunku”.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone