Zamknij
REKLAMA

Kto przygotuje nas do rozmowy kwalifikacyjnej?

12:01, 10.11.2019 | materiały partnera

Rozmowa kwalifikująca bywa niezwykle stresująca. Aby nie dać zjeść się nerwom warto przygotować się na niej. W ten sposób będziemy w stanie w merytoryczny sposób sprostać oczekiwaniom potencjalnego pracodawcy. Kto może i powinien przygotować nas do rozmowy kwalifikacyjnej?

Osobiste przygotowanie

Najlepszym przygotowaniem do rozmowy kwalifikacyjnej jest doświadczenie. Im więcej pracodawców odwiedzimy, tym mniej rzeczy nas zaskoczy. Oczywiście jest to dość czasochłonny proces i wymaga odbycia wielu rozmów, po których nie mamy żadnych gwarancji zatrudnienia. Niemniej, zdobywamy w ten sposób kompetencje komunikacyjne i społeczne, które pozwolą nam lepiej przygotować się do działania w przyszłości. Uzupełnieniem wiedzy nabytej w sposób praktyczny mogą być wszelkiego typu poradniki i wskazówki, które znajdziemy m.in. w Internecie.

Urząd pracy

Urząd pracy, biorąc pod opiekę osoby bezrobotne, daje im możliwość przygotowania do przyszłej pracy. Może to zrobić w formie szkoleń zawierających merytoryczne wskazówki, co do postępowania w czasie procesu rekrutacji m.in. podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Urzędnicy dysponują odpowiednimi materiałami i danymi, dzięki którym poszukujący pracy może przygotować się do rozmowy z różnymi pracodawcami. Co więcej, urząd pracy ma możliwość organizowania szkoleń z doradcami w zakresie rynku pracy, którzy mogą przeprowadzić z bezrobotnym symulację rozmowy kwalifikacyjnej.

Znajomi i bliscy

Feedback od znajomych i bliskich, mimo iż bywa nacechowany skrajnymi emocjami, może być bardzo budujący. Dotyczy to zwłaszcza naszych przyjaciół, którzy np. pracują w dziale HR bądź uczestniczyli już w wielu rozmowach kwalifikacyjnych. Relacje łączące nas pozwolą na przeprowadzenie luźnej dyskusji na temat rynku pracy i pracodawców. Takie przygotowanie może być bardzo cenne głównie przez fakt, iż mamy pewność, że ktoś nam kibicuje.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA