Zamknij
REKLAMA

Poradnictwo zawodowe - jak może pomóc w znalezieniu pracy?

12:08, 13.11.2019 | materiały partnera

Poradnictwo zawodowe to usługa świadczona przez państwowe placówki działające na rzecz aktywizacji zawodowej, jak i podmioty prywatne. Składa się z doradztwa oraz pomocy w poszukiwaniu pracy, przekwalifikowaniu się bądź planowaniu kariery zawodowej.

Czym jest poradnictwo zawodowe?

Poradnictwo stanowi usługę, z której możemy korzystać w sposób odpłatny – firmy prywatne - bądź darmowy urząd pracy. Polega ono na rozwiązywaniu problemów w kwestiach zatrudnienia oraz doradzaniu w wybraniu dalszej kariery zawodowej. Usługa świadczona jest podczas bezpośrednich spotkań, jak i na odległość, za pomocą Internetu bądź łącza telefonicznego. Może mieć formę warsztatów grupowych, jak i indywidualnych spotkać. Poziom świadczonych usług jest niezmienny, niezależnie od wyboru formy, którą wybierzemy.

Kto może skorzystać z poradnictwa zawodowego?

Z poradnictwa zawodowego jako usługi świadczonej przez firmy prywatne może skorzystać każdy, lecz za odpowiednią opłatą. Z kolei z urząd pracy daje możliwości z nieodpłatnego korzystania z porad dotyczących zatrudnienia, zarówno osobom zarejestrowanym, jak i niezarejestrowanym. Różnica polega na tym, iż osoby z zewnątrz, nie posiadające statusu bezrobotnego mogą korzystać jedynie z ograniczonych form poradnictwa zawodowego. Niezależnie od naszego statusu możemy odwiedzić urząd, gdyż w każdym wypadku wizyta będzie miała korzystny wpływ na rozwój naszej kariery.

Korzyści poradnictwa zawodowego

Korzyści z poradnictwa zawodowego mogą czerpać nie tylko osoby bezrobotne, lecz również chcące się przekwalifikować bądź wyznaczyć ścieżkę kariery. Usługa polega nie tylko na określeniu umiejętności i kompetencji, ale również podnoszeniu kwalifikacji, uzupełnianiu wiedzy, a także rozwijaniu zainteresowań. Osoby korzystające z poradnictwa mają gwarancję wspierania m.in. w kontekście rozpoczęcia działalności gospodarczej. Co więcej, to od zgłaszających się do urzędu bądź firmy zewnętrznej zależy, gdzie i w jakiej formie chcą pracować.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA