Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać dobre listwy przypodłogowe?

09:31, 07.07.2020 | materiały partnera

Listwy przypodłogowe to jedne z najważniejszych elementów wykończeniowych we wnętrzach. Pełnią zarówno funkcję estetyczną, jak i praktyczną. Na co powinniśmy zwrócić więc szczególną uwagę, wybierając listwy? Jakie sprawdzą się najlepiej? 

Remontując lub urządzając wnętrze od podstaw, skupiamy się na wielu istotnych elementach. Mowa tu oczywiście zarówno o tych konstrukcyjnych, jak i typowo dekoracyjnych. Wybieramy odpowiedni kolor ścian, rodzaj pokrycia podłogowego, a na końcowym etapie także meble i ozdoby. Czasem w tym wszystkim zapominamy jednak, jak ważną rolę we wnętrzach odgrywają na pozór nieistotne elementy, takie jak listwy przypodłogowe. Mogłoby się wydawać, że ich wybór to nic ekscytującego. Jednak nic bardziej mylnego! To produkt ten pełni w domu wiele funkcji. Przede wszystkim zapewnia nam doskonałą estetykę. Listwy bardzo skutecznie kamuflują nierówne łączenia pomiędzy ścianą a podłogą. Oczywiście nie możemy zapomnieć także, że doskonale chronią nasze ściany przed zabrudzeniami, którymi mogą ulec na przykład podczas mycia podłogi. Sprawdźmy, co powinniśmy wziąć pod uwagę, kupując listwy przypodłogowe. 

Listwy przypodłogowe — jaki materiał sprawdzi się najlepiej? 

W sklepach dostępnych jest obecnie wiele rodzajów listew podłogowych. Do najpopularniejszych bez wątpienia należą między innymi te drewniane, aluminiowe i laminowane. Warto pamiętać, że typ materiału, z jakiego są wykonane, ma wpływ nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na funkcjonalność i przyszłą eksploatację. W domach zdecydowanie najlepiej sprawdzą się listwy przypodłogowe drewniane. Stanową one bowiem wspaniałą ozdobę wnętrza. Dodatkowo warto podkreślić, że są bardzo solidne i odporne na uszkodzenia. 

Jak dopasować listwy przypodłogowe do wnętrza?

Wybierając listwy przypodłogowe do naszego wnętrza, musimy pamiętać, by dopasować je odpowiednio. Dzięki temu będą prezentować się doskonale oraz świetnie podkreślą charakter aranżacji. E tym przypadku warto zwrócić uwagę między innymi na kolor listew. Możemy postawić zarówno na barwę kontrastową lub mieszącą się w podobnej palecie barw, co ściany, jak i na listwy w ich kolorze, Taki zabieg doskonale ''wydłuży'' wnętrze. 

Gdzie kupić dobrej jakości listwy przypodłogowe? 

Listwy przypodłogowe kupimy w większości sklepów budowlanych. Jednak jeśli chcemy postawić na jakość, znacznie lepiej będzie nabyć je w sklepach typowo branżowych. Duży wybór wśród zróżnicowanych listew znajdziemy na przykład na https://parkiet.pl/94-listwy-przypodlogowe-drewniane. Możemy wybrać tam produkty idealnie dopasowane do naszego wnętrza, zarówno pod względem wymiarów, jak i estetyki. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA