Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę wybierając farby do balustrad metalowych?

11:21, 20.07.2020 | materiały partnera

Czas na odświeżenie metalowych barierek lub balustrad? Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie farby do balustrad metalowych. Dzięki nim unikniesz korozji, a także zabezpieczysz metale przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Rodzaje farb do balustrad metalowych

Wśród bogatej oferty farb do metalowych elementów na Dekoratorium znajdziesz m.in. produkty matowe, półmatowe i połyskujące. Do odświeżania barierek metalowych i balustrad polecana jest m.in. farba Rafil Radowil Brama, zarówno w wersji matowej, jak i półmatowej. Jest odporna na działanie światła, promieniowanie UV, „kwaśne deszcze”, a także wodę, wilgoć, śnieg, mróz i zmienne temperatury. Co ważne, wyróżnia ją twardość, dobra przyczepność do podłoża i elastyczność. Farba do balustrad metalowych jest odporna na uderzenia, a podczas malowania nie skapuje, dzięki czemu nie pobrudzisz np. kostki czy podjazdu. Sprawdź farby do balustrad metalowych: https://www.dekoratorium.pl/pl/Przeznaczenie/Rodzaj-typ-podloza/Metal/Barierka-metalowa%2C-balustrada/c/b2c-barierka-balustrada.

Inne farby do balustrad metalowych

Szukając farb do balustrad metalowych, warto zwrócić też uwagę na produkty przeznaczone tylko i wyłącznie do metalu. Będą to np. emalie chlorokauczukowe Rafil czy Śnieżka Na Dach, która jest szczególnie polecana do malowania dachów, rynien, parapetów, ale i ogrodzeń czy właśnie balustrad. Tego typu preparaty mają zadanie ochronno-dekoracyjne. Ponadto są również odporne na działanie czynników zewnętrznych i wykazują doskonałą przyczepność do podłoża. Z farbami do balustrad metalowych odnowisz też inne powierzchnie, m.in. stalowe, ocynkowane, fosforanowane i aluminiowe. Zobacz inne farby do metalu: https://www.dekoratorium.pl/pl/Przeznaczenie/Rodzaj-typ-podloza/Metal/c/b2c-metal.

Co można pomalować farbami do balustrad metalowych?

Farby do metalu mają szerokie zastosowanie. Pomalujesz nimi m.in. bramy, furtki i ogrodzenia. Co więcej, pomogą Ci odświeżyć metalowe meble ogrodowe. Jeśli masz wokół domu wyroby kowalstwa artystycznego, jak np. wymyślne ławki czy rzeźby – z farbami do balustrad metalowych nadasz im drugie życie. Farby te doskonale przydadzą się również do odmalowania balkonów, latarni i innej galanterii metalowej. Zazwyczaj są odpowiednie zarówno do wykonania nowych wymalowań, jak i renowacji starych powłok malarskich.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi farb możesz dobrać wykończenie, które będzie idealnie pasowało do malowanej powierzchni. Nie ważne, czy Twoje balustrady są matowe, czy w połysku. Z farbami do balustrad metalowych osiągniesz szybki efekt. Pamiętaj, że niektóre z farb po pomalowaniu stanowią samodzielną powłokę ochronną typu „2 w 1”. Dzięki temu doskonale zabezpieczają malowane przedmioty, nawet jeśli te są poddane wzmożonej eksploatacji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA